Міністр Володимир Демчишин розповів про ключові реформи в енергетичній сфері

Під час брифінгу, що проведений 9 листопада в Українському кризовому медіа-центрі на тему: «Прогрес реформ у енергетиці» Міністр Володимир Демчишин розповів про результати роботи Міненерговугілля. Зокрема, зазначив, що робота здійснювалася за трьома основними напрямками: оперативна робота щодо сталого проходження опалювального сезону; нормотворча робота та розроблення концепцій і програм розвитку. Міністр наголосив, що протягом року було розроблено закони «Про ринок природного газу» та «Про ринок електричної енергії України». В.Демчишин також повідомив, що, крім Закону України «Про ринок природного газу» повною мірою доопрацьовано вторинне законодавство, і зараз усі документи на стадії погодження та юстування.

Міністр відмітив, що триває щоденна оперативна робота щодо забезпечення газом: участь у переговорах, підписання відповідних протоколів, щоб справді встановити ринкову ціну для українських споживачів. В.Демчишин зауважив, що Україні вдалося досягти домовленостей щодо зниження ціни на газ з РФ та включити до неї плату за калорійність, і це дало можливість понизити ціну на газ для України на європейському ринку.

В.Демчишин зазначив, що Міненерговугілля також працює над змінами до законодавства, які усувають протиріччя між чинним законодавством і нормами нового Закону «Про ринок природного газу». Міністр висловив сподівання, що Верховна Рада України підтримає пропоновані зміни. Це стосується, зокрема, відповідних змін до Митного кодексу, Податкового кодексу тощо.

Володимир Демчишин наголосив на важливості прийняття закону про національний регулятор, адже досі такого закону не було. «Потрібен сильний регулятор, який зможе приймати рішення. Потрібно бути арбітром на ринку», - наголосив Міністр. Також додав, що Міненерговугілля закладає фундамент для змін на ринку газу та електроенергії, для демонополізації та дерегуляції галузі. Також повідомив, що четвертий законопроект, який стане предметом уваги Міністерства енергетики та вугільної промисловості, стосуватиметься ринку вугілля.

В. Демчишин згадав і про атомно енергетику як чистий та дешевий вид енергії та наголосив, що Міненерговугілля підтримує розвиток її виробництва.. «Ми використовуємо потужності атомної енергетики на 70%, що є досить низьким показником», зазначив Міністр. Також повідомив про стан будівництва нових ліній електропередачі, одну з яких «Рівненська АЕС – підстанція «Київська» заплановано ввести в дію до нового року, що дасть можливість забезпечити Київський енерговузол додатковою потужністю.

В.Демчишин звернув увагу на важливість диверсифікації поставок ядерного палива та повідомив, що протягом наступного року ядерне паливо компанії Westinghouse планується використовувати на трьох атомних блоках. «Використання різних видів палива від різних постачальників дасть можливість сформувати ринкові умови», - зазначив Міністр. Також наголосив на важливості проекту добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС, для реалізації якого наразі триває пошук нового партнера, а також будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива.

В Демчишин зазначив, що одним із напрямків майбутньої роботи є нарощування видобування газу. Серед завдань визначив залучення інвесторів, спрощення процедури видачі спецдозволів, у тому числі й за принципом єдиного вікна.


Друк   E-mail