Перший заступник Міністра Ігор Мартиненков взяв участь у Міжнародній гірничовидобувній конференції у м. Мельбурн (Австралія)

У рамках візиту Ігор Мартиненков взяв участь у Форумі щодо перспектив регіональної політики. Зокрема, було обговорено важливість георозвідки для нарощування видобутку корисних копалин.
11 листопада відбулась пленарна сесія «Інновації – ключ до успіху», під час якої наголошено, що підтримка позиції лідера у видобутку є інвестицією в майбутнє, а також розглянуто інновації для підтримки позицій. Ігор Мартиненков виступив під час панельної сесії. Він, зокрема, поінформував, що на сьогодні в Україні досягнуто суттєвого прогресу у реформуванні енергетичного сектору відповідно до директив ЄС, а також здійснено низку важливих кроків для зближення ринків електроенергії та газу з європейським, що створює привабливий інвестиційний клімат і забезпечує гарантії для інвесторів в енергетичній сфері.

Ігор Мартиненков окреслив також стратегічні напрямки енергетичної сфери. Щодо розвитку вугільної галузі зазначив: «Передбачається, що після 2020 року вугільна галузь повністю функціонувати в рамках ринкових відносин, а держава не регулюватиме і дотувати діяльність вугільних підприємств. Реформування галузі створить базу для залучення приватних інвестицій в її розвиток, збереження її ролі в забезпеченні енергетичної безпеки держави». Наголосив, що основним завданням у вугільному секторі є переведення вугільної галузі на бездотаційний і самоокупний режим діяльності.
Також звернув увагу, що Україна сприятиме розширенню транспортної інфраструктури здійснення експортно-імпортних операцій з вугільної продукції для підтримки конкурентоспроможності внутрішнього ринку та виходу українських виробників вугілля на зовнішні ринки.
Крім того, наголосив, що для досягнення вищезазначених цілей необхідна масштабна модернізація існуючих і будівництво нових генеруючих потужностей, розвиток інфраструктури, що дозволить уникнути дефіциту потужностей, підвищити їх ефективність і забезпечити відповідність європейським екологічним стандартам. Також І. Мартиненков зазначив, що українська енергетика України завжди відкрита для інвестицій і налаштована на взаємовигідне співробітництво.
Згідно з Програмою візиту перший заступник Міністра 12 листопада взяв участь у Вугільному саміті, під час якого обговорено перспективи та можливості подальшого співробітництва.
Також проведено зустріч з австралійським Міністром енергетики, ресурсів та Північної Австралії, Й.П. Джошем Фрінденбургом, а також з представниками австралійських вугледобувних компаній.


Друк   E-mail