Володимир Демчишин зустрівся із представниками ДП "Волиньвугілля" для обговорення проблемних питань роботи підприємства

У суботу 14 листопада 2015 року Міністр енергетики та вугільної промисловості України провів нараду із представниками ДП «Волиньвугілля». Предметом розмови стала складна ситуація навколо підприємства, а саме зменшення видобутку вугілля на шахтах Бужанська та Нововолинська № 9.

Зниження видобутку на цих шахтах, у свою чергу, призводить до зменшення доходу від продажу видобутого вугілля та має наслідком виникнення заборгованості по заробітній платні перед шахтарями.

Володимир Демчишин у розмові із головами первинних профспілкових організацій НПГУ з Волині зазначив, що вкрай стурбований ситуацією навколо зниження ефективності роботи шахт ДП «Волиньвугілля», що вкотре демонструє низьку ефективність роботи підприємств.

Володимир Демчишин нагадав, що стратегічним напрямком роботи Міністерства енергетики та вугільної промисловості є, передусім, покращення ефективності роботи вугільних підприємств та їх вихід на беззбиткову роботу.
Міністр нагадав, що для підвищення ефективності роботи вугільних підприємств здійснюються заходи із покращення інвестиційної привабливості підприємств, триває підготовка до приватизаційних процесів.
Збиткова робота підприємств видобувної галузі є наслідком тривалої неефективної практики бюджетних дотацій для вугільних підприємств.
Складні геологічні умови та застаріле обладнання, яке не оновлювалось, незважаючи на величезні дотації впродовж багатьох років аж до 2015 року, є основними причинами збитковості ДП «Волиньвугілля». Така практика не дозволяє підприємствам розвиватися та створює негативні наслідки як для економіки України в цілому, так і для кожного конкретного підприємства та його працівників.
Шахтарі, які виконують плани видобутку та відвантаження вугілля, не повинні просити у держави зарплатню, яку вони можуть чесно заробляти в умовах ринкової економіки. Шахти, які можуть бути прибутковими та ефективними, забезпечуватимуть працівників роботою та гідною зарплатнею, - переконаний Міністр енергетики та вугільної промисловості України.
Для виходу на беззбиткову роботу підприємствам потрібні значні інвестиції, які на даний момент можливі лише за рахунок приватного інвестора, що дозволить вкладати кошти в обладнання, розробку нових лав.


Друк   E-mail