Українські енергетики докладають усіх зусиль, щоб відновити безпечне постачання електроенергії до громадян, які проживають в АР Крим та південних районах Херсонської області - Міністр В. Демчишин

Пошкодження ліній невідомими становлять небезпеку не лише для громадян, які проживають на території Криму, але і для деяких районів Херсонської області.
«Ми задіяли всі можливі ресурси, щоб відновити постачання. Для того, щоб захистити спеціалістів з відновлення роботи ліній, Міністерство також готує проект урядової постанови щодо фізичного захисту працівників ремонтних служб на час проведення робіт» - повідомив Володимир Демчишин

Довідково:
Енергосистема АР Крим входить до Об’єднаної енергосистеми України. Постачання електроенергії здійснюється з Енергоринку України. Постачання електроенергії в Крим здійснює ДПЗД «Укрінтеренерго» за нерегульованим тарифом та за умови передоплати.
Постачання відбувається згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2014 № 148 «Про особливості регулювання відносин у сфері енергетики на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя»
Як повідомили в ДП «НЕК «Укренерго, сьогодні внаслідок обходу виявлені пошкодження ліній електропередач:
· падіння опори ПЛ-330 кВ Мелітополь – Джанкой на відстані126 км від ПС Мелітополь;
· падіння опори ПЛ-220 кВ Каховка - Титан на відстані 45 км від ПС Каховка;
· пошкодження на ЛЕП, які знаходяться в одному коридорі з ПЛ-220 кВ Каховка – Титан на відстані 45 км від ПС Каховка, а саме: тріщина на стійці залізобетонної опори на ПЛ-330 кВ Каховська – Островська, та пошкодження металевої опори на ПЛ-330 кВ Каховська – Джанкой.
Характер пошкоджень свідчить про те, що вони сталися внаслідок обстрілу або застосування вибухових речовин.
Наразі енергозабезпечення АР Крим здійснюється по ПЛ 330 кВ Каховська – Островська та ПЛ-330 кВ Каховська – Джанкой в обсязі до 650 МВт потужності при потребі Криму 900-950 МВт. На обох лініях є критичні пошкодження, що можуть призвести до виходу їх із ладу (наприклад, внаслідок несприятливих погодних умов – сильних поривів вітру). Це призведе до повного відключення Криму та суттєвого зниження надійності енергопостачання Херсонської та Миколаївської областей, що живляться від ПС «Каховська».
При вимкненні всіх трьох ліній, що передають електроенергію з ПС Каховська до Криму, створюється ситуація при якій схема підстанції стає вкрай ненадійною, коли вихід з ладу ще одного елемента ПС може призвести до її повного погашення, і, відповідно, знеструмлення до 40% споживачів Херсонської та Миколаївської області.
В даний час спеціалісти Південної та Дніпровської енергосистем визначають обсяги необхідних робіт, а бригади магістральних мереж комплектуються для проведення відновлювальних робіт. Розпочато доставку матеріалів та обладнання на пошкоджені об'єкти інфраструктури.


Друк   E-mail