Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що українські енергетики докладають усіх зусиль для відновлення безпечної роботи української енергосистеми, яка опинилася в небезпечному стані через пошкодження ліній електропередачі

Про це Демчишин заявив за результатами роботи кризового штабу з упередження наслідків аварії для об'єднаної енергосистеми України.
Відповідне доручення Прем'єр-міністр України надав ще 20 листопада.
Станом на сьогодні в результаті пошкоджень ліній та підстанцій енергосистема вимушено зупинила постачання електрики в двох районах Херсонської області, АР Крим, також виникла небезпека для постачання 40% споживачів Херсонської та Миколаївської областей.

Внаслідок аварії диспетчери НЕК Укренерго змушені були змінити завантаження українських електростанцій, зменшити навантаження на атомні станції, та додатково завантажити ТЕС, а відтак збільшити спалювання дефіцитного вугілля.
Ремонтні бригади розпочали роботу на перших двох лініях, проведені роботи з заземлення, щоб убезпечити людей.
За умови безперешкодного та безпечного доступу ремонтного персоналу протягом доби роботу однієї з 4-х ліній, що були пошкоджені на півдні України може бути відновлено. Проводиться аналіз пошкодження інших ліній.


Друк   E-mail