Володимир Демчишин підтримав пропозиції Громадської ради щодо найскорішого погодження Концепції Державної цільової програми розвитку підприємств атомно-промислового комплексу на 2016-2020 роки

Зазначену Концепцію розглянуто сьогодні, 27 листопада, на засіданні правління Громадської ради при Міненерговугіля України. Участь у засіданні взяв Міністр Володимир Демчишин. Заслухавши виступи членів правління Громадської ради та запрошених на засідання фахівців у галузі атомної енергетики, Міністр наголосив, що підтримує пропоновані положення Програми щодо розвитку власного виробництва ядерного палива. Також Міністр зверну увагу на важливість будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, що дасть можливість зміцнити енергетичну незалежність країни, а також необхідність найскорішого розв’язання проблеми поводження з радіоактивними відходами.

Презентуючи Концепцію Державної цільової програми розвитку підприємств атомно-промислового комплексу на 2016-2020 роки для громадськості, генеральний директор ДК «Ядерне паливо» Сергій Дробот охарактеризував основні завдання та стан підприємств атомно-промислового комплексу та зазначив, що одним із основних завдань Програми є створення власного виробництва ядерного палива. С. Дробот повідомив про можливі джерела фінансування Програми та очікувані результати внаслідок її впровадження.

Щодо будівництва Централізованого сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива доповів директор «АПІ» НАЕК «Енергоатом» В. Рибчук. Щодо Держаного фонду поводження з РАВ поінформував заступник генерального директора з питань створення єдиного комплексу поводження з відпрацьованим ядерним паливом ВП «АПІ» НАЕК «Енергоатом» В. Холоша. Крім того, старший науковий співробітник Науково-інженерного центру радіогідрогеоекологічних досліджень НАН «України» Ю. Шибецький доповів присутнім щодо впровадження нової класифікації РАВ.

У ході обговорення виступили члени Громадської ради. Зокрема, В.Коровкін наголосив про необхідність та можливості підвищення потужності енергоблоків АЕС, а також впровадження європейського досвіду з цього питання.

За підсумками засідання ухвалено рішення звернутися до Кабінету Міністрів України щодо прискорення погодження Концепції Державної цільової програми розвитку підприємств атомно-промислового комплексу на 2016-2020 роки з її наступним затвердженням.

Також Громадська рада підтримала пропозицію ДП НАЕК «Енергоатом» щодо прискорення реалізації проекту спорудження ЦСВЯП, та з цією метою вирішила звернутися до Кабінету Міністрів України щодо прискорення видання розпорядження «Про вилучення та надання земельних ділянок у постійне користування зі зміною цільового призначення», а також звернутися до Уряду та НКРЕКП щодо включення в тариф на електричну енергію АЕС коштів на будівництво ЦСВЯП.

Ухвалено також пропозиції з питань поводження з радіоактивними відходами, зокрема вирішено ініціювати розгляд питання щодо вдосконалення в Україні класифікації радіоактивних відходів відповідно до рекомендацій, які були отримані в рамках програми технічної допомоги ЄС у 2012 році.

Зазначені рішення передано до Міненерговугілля для опрацювання.


Друк   E-mail