Україна та Молдова опрацьовують можливості синхронного об'єднання енергосистем України та Молдови з європейським енергетичним об'єднанням ENTSO-E.

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості О. Светелік під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Молдова в Україні Р. Болбочаном, що відбулася сьогодні, 2 грудня, обговорив напрямки співпраці в енергетичній сфері.

Зокрема, О. Светелік зазначив, що у рамках співробітництва з питань європейської інтеграції українська сторона високо цінує роль молдовської сторони у забезпеченні скоординованої роботи з дослідження можливості синхронного об'єднання енергосистем України та Молдови з європейським енергетичним об'єднанням ENTSO-E.

У ході зустрічі заступник Міністра поінформував, що 26-27 листопада 2015 року в Міненерговугілля відбулося засідання з питань реалізації проекту «Дослідження можливості синхронного об'єднання енергосистем України та Молдови з європейським енергетичним об'єднанням ENTSO-E» за участі Української, Молдовської та Румунської Сторін, під час якого, обговорено актуальні питання реалізації проекту, зокрема продовження терміну його реалізації.

Крім того, повідомив, що на виконання Протоколу 13-го засідання (2011 рік) міжурядової українсько-молдавської змішаної комісії з питань торговельно-економічного співробітництва Українською стороною розглядається доопрацьований Молдовською стороною проект Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Молдова про співробітництво в паливно-енергетичному комплексі, яка стане підґрунтям для розвитку подальшого співробітництва в енергетиці між Україною та Молдовою.

О.Светелік зазначив, що одним із актуальних питань співробітництва в електроенергетиці є відпрацювання взаємовигідних відносин у забезпеченні функціонування Дністровського буферного гідровузла та міждержавних ліній передачі електричної енергії.


Друк   E-mail