У День ліквідатора Міністр Володимир Демчишин подякував працівникам, які в 1986 році ціною неймовірних зусиль зупиняли наслідки техногенної катастрофи

14 грудня є в Україні днем пам'яті, який відзначається щороку в день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

“Цей день вкотре нагадує прийдешнім поколінням про високу відповідальність у використанні атомної енергії. Минуло 29 років, але ми пам’ятаємо уроки Чорнобиля, і цього дня низько схиляємо голови в пам'ять про тих, хто ціною власного життя рятував не тільки Україну, а й сусідні держави ліквідовуючи наслідки аварії на Чорнобильській АЕС.” – зазначив Володимир Демчишин в коментарі з нагоди Дня Ліквідатора.

Він також зауважив, що підвищення рівня безпеки діючих енергоблоків АЕС є найвищим пріоритетом для атомної енергетики. Рівень безпеки блоків в Україні позитивно оцінюється міжнародними експертами протягом багатьох років.

Звітуючи про роботу Міненерговугілля за рік, Міністр Володимир Демчишин також наголосив на важливості атомної генерації для енергосистеми України.

«Цього року ми змогли додатково завантажити атомні електростанції. Вони виробили на три з половиною мільярди кіловат більше, ніж це планувалося за рік до нас».

Усього за 9 місяців 2015 року атомними електростанціями України вироблено 64,2 млрд кВтг електроенергії, яка вкрай важлива для енергетичного балансу країни.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України вживає всіх вичерпних заходів щодо дотримання міжнародного законодавства у сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки, підвищення безпеки ядерних реакторів, реалізації державної політики стосовно поводження з радіоактивними відходами, утвореними внаслідок переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС, їх захоронення/довгострокове зберігання.

Довідково:

Експлуатація атомних електричних станцій (АЕС) України здійснюється відповідно до вимог Законів України від 08.02.1995 № 39/95-ВР «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», від 14.01.1998 № 15/98-ВР «Про захист людини від впливу іонізуючих випромінювань», Норм радіаційної безпеки України (НРБУ-97) тощо.

Так, діючі АЕС відповідають вимогам безпеки, їх радіаційний вплив не призводить до перевищення встановлених дозових меж опромінення персоналу АЕС та населення, а також нормативів на газо-аерозольні викиди та рідкі скиди, на вміст радіоактивних речовин у навколишньому середовищі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 № 1270 затверджено Комплексну (зведену) програму підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій, а постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 776 термін її дії продовжено до 2020 року.

Державною інспекцією ядерного регулювання України, як головним центральним органом виконавчої влади з формування та реалізації державної політики у сфері безпеки використання ядерної енергії, проведено низку невідкладних заходів, зокрема комплексний аналіз норм, правил та стандартів з ядерної безпеки з урахуванням уроків аварії на АЕС «Фукусіма-1», розроблено вимоги до систем аварійного охолодження та відведення тепла від ядерного реактора до кінцевого поглинача тощо.

Відтак, експлуатація АЕС України не загрожує персоналу, населенню, природному навколишньому середовищу.


Друк   E-mail