Прозорість закупівель Укренерго. Перші кроки та перші результати

16 грудня в Українському кризовому медіа-центрі відбулась прес-конференція т.в.о. директора ДП «НЕК «Укренерго» Всеволода Ковальчука на тему: «Прозорі закупівлі та зниження корупційних ризиків в Укренерго».

Пан Ковальчук підбив перші підсумки рішучих заходів, запроваджених у компанії для забезпечення прозорості закупівель та розповів про подальші кроки «Укренерго» у цій сфері.

Головним ефектом від забезпечення прозорості закупівель є зниження витрат компанії на будівництво, реконструкцію та придбання обладнання та матеріалів. Прозорі умови, конкуренція, публічність тендерів гарантують справедливу ціну на необхідні товари та послуги. В результаті зменшаться витрати компанії, а це, в свою чергу, імовірно, стримає можливе зростання тарифу на електроенергію для населення.

Одним з перших кроків стало запровадження нового підходу до формування та функціонування тендерних комітетів – віднині структура кожного з них стандартизована, склад та робота – максимально публічні. Так, процедури розкриття тендерних пропозицій транслюються онлайн на офіційному каналі ДП «НЕК «Укренерго» на Youtube, відбір членів комітетів здійснюється на конкурсних засадах, інформація про персональний склад кожного комітету також доступна онлайн.

Запроваджено і публічність тендерної документації. На новоствореному інтернет-порталі закупівель «Укренерго» tenders.ukrenergo.energy.gov.ua розміщена вся інформація щодо запланованих та оголошених торгів, а також результати тендерів, що вже відбулися. Усі допорогові закупівлі, що здійснює державне підприємство, будуть поступово переведені у систему ProZorro, усі зацікавлені потенційні та існуючі постачальники можуть отримати електронна розсилку проектів, реалізована можливість подати скаргу.

Запровадження нової тендерної системи вже дало перші результати: за період з 01.11 по 10.12.2015 р. вже проведено та завершено торги на очікувану вартість 145,4 млн.грн. відповідно до плану закупівель. «Сукупна вартість укладених контрактів по цих процедурах, згідно з пропозиціями переможців, складає 123,7 мільйонів, тобто економія становить 21,7 млн.грн., або майже 15%», – зазначив Всеволод Ковальчук.

28 грудня цього року ми очікуємо цінові пропозиції по резонансному тендеру з закупівлі трансформаторів. «Конкуренція з чотирьох абсолютно незалежних учасників гарантує нам ринкову ціну, яка б вона не була», - наголосив пан Ковальчук.

Також Голова «Укренерго» анонсував публічний конкурс на посаду голови тендерного комітету ДП «НЕК «Укренерго». Цей комітет здійснюватиме основні централізовані закупівлі компанії. «У вимогах до кандидатів на цю посаду буде обов'язкова відсутність досвіду роботи у сфері закупівель у державних підприємствах», – підкреслив пан Ковальчук.

 


Друк   E-mail