Введено в дію Магістральну повітряну лінію електропередачі "Рівненська АЕС - Підстанція "Київська"

Сьогодні, 21 грудня, урочисто введено в дію новий енергетичний об’єкт - магістральну повітряну лінію електропередачі «Рівненська АЕС – Підстанція «Київська». Лінія з Рівненської АЕС до «Київського кільця» живить столицю та Центральний і Північний регіон.

Участь у заході взяли Президент України Петро Порошенко та Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

«Це збільшує енергетичну незалежність і безпеку нашої держави, робить роботу всього енергетичного комплексу України набагато більш ефективною і рентабельною», – сказав Президент під час запуску ЛЕП.

Під час відкриття лінії Міністр Володимир Демчишин подякував енергетикам за наполегливу працю. Він наголосив, що це комплексне рішення, яке дасть можливість зміцнити енергосистему України. Реалізація проекту, підкреслив Міністр, стала можливою завдяки спільній роботі Міністерства та Уряду, які ухвалили рішення впроваджувати стратегічні інфраструктурні проекти, а також фінансовим донорам — ЄБРР та Європейському Інвестиційному Банку, які надали кредит під мінімальні відстоки. Також зазначив, що проект реалізовано завдяки менеджменту «Укренерго» та «Енергоатому», які змогли цей кредит максимально ефективно використати та забезпечили власний внесок.

«Саме так – спільними зусиллями ми змінюємо країну на краще, виконуємо завдання коаліції Парламенту та працюємо над тим, щоб громадяни отримували якісні та безперебійні послуги», - зазначив Міністр.

За командою Президента України диспетчерською службою НЕК «Укренерго» лінію введено в дію.

Довідково:

Магістральна Повітряна лінія електропередачі «РАЕС – ПС «Київська» дозволить уперше з 1986 року повноцінно забезпечити потужності для столичного регіону. Також лінія дозволить збільшити потужність для Київського енерговузла на 700МВт, виробництво яких забезпечить Рівненська АЕС
Окрім покращення якості енергопостачання, лінія дозволить змінити баланс електрогенерації та збільшити відсток атомної генерації - дешевого джерела електрики, потужності якої були обмежені мережами. Це в свою чергу дозволить зменшувати об'єми теплової генерації, а відтак – зменшення спалювання дефіцитного вугілля.
Будівництво лінії та додаткового трансформаторного поля на підстанції «Київська» велося протягом 4-х років. Проект фінансувався дерджавними «НАЕК Енергоатом» та «НЕК Укренерго», а також Європейським Банком Реконструкції та Розвитку та Європейським Інвестиційним Банком. Загальна вартість проекту 400 млн. Євро. Ефективне використання міжнародних кредитів – один зі способів довести інвесторам можливість ефективно працювати в Україні.


Друк   E-mail