Вітальне слово Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина з нагоди Дня енергетика

Дозвольте від щирого серця привітати Вас з професійним святом.

Це був надскладний рік для енергетиків, і саме завдяки відданій та професійній праці кожного з Вас нам вдалося пройти його з гідністю.

Ми змогли забезпечити світло в домівках, незважаючи на війну на Сході України та зруйновані комунікації, незважаючи на надвисокі температури влітку і рекордно низький рівень води в річках.

Завдяки злагодженій роботі енергетиків ми змогли ефективно завершити минулий опалювальний сезон та увійшли в новий добре підготовленими. Саме завдяки вашим зусиллям Україна змогла забезпечити зміну балансу генерації для більшого завантаження АЕС з дешевою електрикою, а відтак – зекономити вугілля та гроші для споживачів і бюджету.

Ми також своїми силами щоденно відновлюємо пошкоджені лінії, але при цьому і будуємо енергетику майбутнього, незважаючи ні на що.

Сьогодні енергетичний сектор України перебуває в стані реалізації масштабних та складних завдань.

Здійснюється добудова стратегічно важливого об’єкта не тільки для паливно-енергетичного комплексу, а й для всієї країни – Дністровської ГАЕС. Учора успішно проведено частотний пуск гідроагрегата № 3.

Задля забезпечення видачі потужностей Рівненської та Хмельницької АЕС завершено будівництво ПЛ 750 кВ «Рівненська АЕС – Київська з розширенням ПС 750 кВ «Київська» та заходами ПЛ 750 кВ». 21 грудня 2015 року на лінію було подано робочу напругу. На відкритті лінії був присутній Президент України, який відзначив вклад кожного з вас у побудову енергонезалежності держави.

Крім того, реалізовується проект будівництва повітряної лінії 750 кВ «Запорізька АЕС – Каховська з підстанцією 750/330 кВ «Каховська» та заходами повітряних ліній 330 кВ». Завершення будівництва планується у II кварталі 2016 року.

Більше того – енергетики готуються до ще серйознішого виклику: переходу на конкурентні, ринкові, європейські умови роботи галузі. Законопроект про ринок електроенергії, який розроблений нами за сприяння Енергетичного Співтовариства – це те, якою буде енергетика наступні десятиліття.

Конкурентною. Високотехнологічною. Спроможною залучати інвестиції. Незалежною і Відповідальною перед споживачем.

І я вірю, що ми зможемо цього досягнути.

У день Вашого професійного свята прийміть найщиріші слова вдячності за Вашу важку, але вкрай важливу для країни працю, побажання міцного здоров’я, добробуту та нових професійних досягнень!

З повагою

Міністр Володимир Демчишин


Друк   E-mail