Міністерство енергетики та вугільної промисловості зареєструвало звернення від трудових колективів вугледобувних підприємств України

23 грудня 2015 року представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості зустрілися із організаторами мітингу трудових колективів вугледобувних підприємств України Михайлом Волинцем та Віктором Турмановим.
Представники вугледобувних підприємств вимагають продовжувати фінансування вугільної галузі з державного бюджету, погасити заборгованість із зарплати, підняти ціну на вугілля, але знизити тарифи на ЖКХ, а також підняти тарифні ставки та посадові оклади та забезпечити соціально-трудові гарантії працівників вугільної галузі.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості не вперше відповідає на питання щодо стану вугільної галузі та перспектив її роботи. Так, 11 грудня ц.р. Володимир Демчишин вкотре нагадав, що в державній власності перебувають переважно неефективні шахти зі складними умовами видобутку, адже найкращі шахти приватизовані за попередньої влади. На таких підприємствах за 20 років не проведено заходів із модернізації обладнання, підготовку нових лав, керівництво діяло неефективно, а собівартість видобутку роками покривалася за рахунок дотацій.
Реформування галузі та зміна підходів до роботи вугільних підприємств закладена в Коаліційній угоді та програмі діяльності Уряду.
Міністерство енергетики та вугільної промисловості покроково наводить порядок на кожному із 35 підприємств, які залишилися на контрольованій території, але такі підприємства мають пройти аудит діяльності та довести, що можуть збалансувати свої фінанси та вийти на беззбиткову роботу.
Питання заборгованості перед шахтарями В.Демчишин прокоментував у своїй відповіді Володимиру Гусаку, де нагадав, що «борги по зарплатні є далеко не на всіх підприємствах. Частина державних компаній виплачує зарплатню справно — це там, де директори навчилися працювати ефективно і збільшили видобуток. А частина не навчилася – це директори, які ніколи і не вміли працювати — тільки витрачати бюджетні гроші. І якщо би профспілки були відповідальними, то пікети мали би бути перед офісами таких директорів і перед місцевими радами та адміністраціями, які протидіяли заміні директорів цих шахт. Чи перед офісом компанії ДТЕК, яка продає своє ж вугілля своїм же станціям за значно дорожчими цінами. І все одно мають борги перед шахтарями.»
Водночас Міненерговугілля робить усе можливе аби підтримати працівників галузі.
Підприємства вугільної галузі учора, 22 грудня, також отримали 312 млн.грн, виділених Урядом 16 грудня 2015 року за пропозицією Міненерговугілля. Вказані кошти спрямовані на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції, включаючи виплату зарплатні працівникам.
Також, 14 грудня за ініціативи Міністерства було розблоковано роботу міжвідомчої Ради, покликаної знайти шляхи адаптації гірників, що втрачають роботу. Рада з питань функціонування системи соціальної підтримки працівників підприємств вугільної галузі та населення територій, на яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації(консервації) розпочне роботу до кінця року, при ній також працюватиме проектний офіс, створений за сприяння західних донорів.


Друк   E-mail