Визначено напрямки подальшої співпраці Громадської ради при Міненерговугілля з Міністерством

Пропозиції надані у ході засідання Громадської ради при Міненерговугілля 24 грудня, на якому комісії Громадської ради прозвітували про свою діяльність.

Зокрема, у виступах голів комісій наголошено про системну роботу Громадської ради, увагу до проблем енергетичної галузі. Голова Громадської ради Семен Поташник зазначив, що на більшості засідань, проведених протягом року, був присутній Міністр Володимир Демчишин. Пропозиції, надіслані Міністерству, опрацьовувалися структурними підрозділами. Також наголосив, що Громадська рада робить усе можливе, щоб допомогти Міністерству впоратися з проблемними питаннями, а також звернув увагу, що, незважаючи на труднощі з енергопостачанням, Міністерство належним чином підготувалося до опалювального періоду та забезпечило накопичення достатньої кількості палива.

Татарінов А.А., голова комісії з питань вугільно-торф’яного комплексу, проаналізував ситуацію у вугільній галузі. Звернув увагу, що Концепція реформування вугільної галузі розроблена ще навесні, обговорена з громадськістю, проте досі не схвалена Кабінетом Міністрів. Також зупинився на проблемних питаннях заборгованості вугільних підприємств за електроенергію, збитковості шахт через високу собівартість видобутку вугілля та необхідності оптимізації їх роботи, виведення на беззбитковий рівень.

Коровкін В.О., голова комісії з питань ядерно-промислового комплексу, прозвітував про участь громадськості у вирішенні питань розвитку атомної енергетики. Він наголосив на можливостях щодо підвищення потужності АЕС, а також зазначив, що частина питань уже вирішується Міністерством. Зокрема, нагадав, що введено в дію ПЛ «Рівненська АЕС – ПС «Київська», внасідок чого Рівненська АЕС може передавати електроенергію до Київського енерговузла, а також продовжено строк експлуатації двох енергоблоків Рівненської АЕС, що дасть можливість додатково отримувати дешеву та екологічну чисту атомну електроенергію.

Голова комісії з питань нафтогазового комплексу Ніколаєнко В.М. зазначив, що протягом року Міністерство досягло успіхів щодо реверсного газопостачання. Також наголосив, що в наступному році Громадська рада має посилити увагу до проблем вітчизняної нафтопереробки та сприяти у відновленні виробництва нафтопродуктів в Україні.

Критичні зауваження щодо окремих напрямків роботи висловив заступник голови Громадської ради - голова комісії з питань електроенергетичного комплексу Улітіч Ю.І. та запропонував визначати у майбутньому кілька найбільш актуальних проблем та відслідковувати їх опрацювання аж до повного розв’язання за участю Громадської ради, члени якої є досвідченими фахівцями.

У виступах надано також пропозиції щодо посилення впливовості Громадської ради та результативності її засідань, подальшої роботи з питань енергоефективності, уважного підходу до науки та комунікацій з громадськістю.


Друк   E-mail