Опубліковано прогнозний баланс електроенергії на 2016 рік

У прогнозний баланс генерації в 2016 році закладено тенденцію до зниження споживання, зафіксовану цього року.
Причини такого спаду потребують більш детального аналізу, але попередньо можна говорити про два основних фактори: спад виробництва та результати програм з енергоефективності.

Наступного року пріоритетом для енергетиків буде продовження політики:
· Максимального завантаження потужностей дешевої та чистої генерації (атомна енергетика та гідроенергетика)
· Максимального зменшення потужностей ТЕЦ, що виробляють електроенергію за допомогою дорогого та дефіцитного газу.

· Балансування роботи ТЕС з метою зменшення спалювання дефіцитного антрацитного вугілля (яке не видобувається на підконтрольних владі територіях).

Після завершення опалювального сезону та введення додаткових регулюючих потужностей також планується збільшення експорту надлишкових потужностей генерації, в тому числі до Молдови та Білорусі. Головною умовою для цього буде наявність необхідних надлишкових обсягів вугілля. Підготовча робота для реалізації цього плану вже ведеться.

Прогнозний баланс електроенергії - це документ, який показує учасникам ринку основні принципи роботи ринку на наступний період. Прогнозний баланс не є обов’язковим до виконання документом, оскільки кінцева структура генерації залежить від цілої низки факторів: спроможності мереж, водності річок, необхідності ремонту та модернізації енергоблоків, температурних режимів та іншого. Такий баланс протягом року буде щомісяця переглядатися Міністерством з урахуванням поточної ситуації.


Друк   E-mail