Заборгованість шахтарям ДП "Львіввугілля" виплатять не пізніше 20 січня цього року

Ситуацію з виплатою заробітної плати шахтарям прокоментував т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко, наголосивши, що Міненерговугілля, профспілки та керівництво підприємства роблять усе, щоб шахтарі отримали зароблені кошти.
Під час прес-конференції він запевнив, що кошти у сумі 500 млн гривень передбачені в Державному бюджеті на погашення заборгованості із заробітної плати за 2015 рік, проте повинні пройти необхідні процедури і надійдуть шахтарям не пізніше 20 січня 2016 року. Він повідомив, що на засіданні Уряду 13 січня планується затвердити розподіл коштів по державних вугільних підприємствах відповідно до наданих програм.

Крім того, поінформував, що за листопад заборгованість із заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля» становить 54%, що в грошовому еквіваленті дорівнює 58 млн гривень при місячному фонді заробітної плати 93-95 млн гривень. Також пояснив, що заробітна плата сплачується до 20 числа поточного місяця за попередній місяць, тому наразі про заборгованість за грудень 2015 року не йдеться.
Серед причин ситуації, що виникла, він назвав припинення державно-фінансової підтримки державних вугільних підприємств на покриття різниці у собівартості вугільної продукції із грудня 2014 року відповідно до Коаліційної угоди, що призвело до виникнення тримісячної суми заборгованості. Завдяки вжитим заходам, сприянню з боку Міністерства енергетики та вугільної промисловості ситуацію все ж вдалося стабілізувати і на 1 січня вийти із частковою заборгованістю лише за листопад 2015 року.
А. Дяченко окреслив шляхи підвищення ефективності роботи підприємств та виведення на беззбитковий рівень: Зокрема, це збільшення обсягів видобутку, технічне переоснащення шахт, що вплине на вартість вугілля, і зменшення видатків внаслідок оптимізації чисельності працівників.
Крім того, т.в.о. генерального директора поінформував про роботу підприємства. «Говорити про перспективи Львівсько-Волинського басейну буду з оптимізмом», - зазначив А.Дяченко. Проте звернув увагу на проблеми: серед 6 вугледобувних підприємств 3 видобувають низькозольне вугілля газової групи, яке не потребує збагачення і прямо поставляється на ТЕС та ТЕЦ, а 3 шахти добувають високозольне вугілля, яке потребує збагачення. Тому його збут залежить від стабільної роботи збагачувальної фабрики. «Є принципова позиція: «Львіввугілля» може і має працювати єдиним енергетичним комплексом», - зазначив А. Дяченко. Також наголосив на важливості підприємств для розвитку регіону, адже податки складають значну частину бюджету, крім того – це робочі місця для громадян.
Щодо вартості вугільної продукції зазначив, що середня собівартість вугілля становить 1504 гривні за тонну, а собівартість на деяких шахтах досягає понад 2100 грн за тонну. Також зауважив, що внаслідок внесення змін до законодавства ціна вугілля, що поставляється на ТЕС та ТЕЦ, становить з 1 грудня 2015 року 1180 грн (при нульовій ставці ПДВ).
Він наголосив, що вимоги шахтарів справедливі, і протестні акції - це конституційне право громадян. Також звернув увагу на вирішення соціальних питань: за останні роки внаслідок закриття збиткових неперспективних шахт жоден працівник не залишився без роботи – гірників переводять на шахти, які працюють, і три тисячі шахтарів працевлаштовано на інших підприємствах.


Друк   E-mail