Зупинка відвантаження вугілля державних шахт на станції ПАТ "Західенерго" призведе до недоотримання значних коштів для виплати заробітної плати шахтарям

Згідно з домовленостями, які були досягнуті з компанією «ДТЕК» та узгоджені відповідним Протокольним рішенням, починаючи з жовтня 2015 року державні вугледобувні підприємства, переважно Львівсько-Волинського басейну, здійснювали постачання вугільної продукції марки «Г» на ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго», а вугледобувні підприємства компанії «ДТЕК» здійснювали зустрічне постачання вугільної продукції марки «А» на Зміївську ТЕС ПАТ «Центренерго».

Очікувані обсяги постачання вугілля з ресурсів державних вугледобувних підприємств Львівсько-Волинського вугільного басейну становлять близько 80 тис. тонн на місяць. При цьому ТЕС «Західенерго» були спроектовані для споживання насамперед вугілля з цього регіону.
Безпосередня близькість вугільних підприємств та ТЕС «Західенерго» дозволяє мінімізувати транспортні витрати. Натомість постачання вугілля Львівсько-Волинського вугільного басейну на Вуглегірську ТЕС ПАТ «Центренерго» – єдину державну ТЕС, що споживає вугілля марки «Г», спричиняє додаткові транспортні витрати для ПАТ «Центренерго» в розмірі близько 200 грн. на тонну.
З 14 січня 2016 року без попереднього офіційного повідомлення компанія ДТЕК (ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго») відмовляється приймати вагони з вугіллям, видобутим на державних шахтах регіону і заадресованим у відповідній автоматизованій системі ПАТ «Укрзалізниця».
Таким чином, державні вугледобувні підприємства Львівсько-Волинського басейну недоотримають значну суму грошових коштів від реалізації для виплати заробітної плати шахтарям.

Довідково:

Компанія ДТЕК разом з афiлiйованими компаніями володіє 70,91% акцій ПАТ «ДТЕК Західенерго», ще 25% акцій належать державі.


Друк   E-mail