38 млн.грн. спрямовані на виплату заробітної платні шахтарям Львівщини

Це на 21 млн. грн. більше, аніж передбачалося тимчасовим порядком асигнувань Державного бюджету України на І квартал 2016 року прийнятого на виконання Постанови Уряду від 13 січня 2016 року.
Виділення додаткових коштів стало можливим після звернення Міненерговугілля до Міністерства Фінансів листом від 14 січня № 01/10-320 року. Внаслідок злагодженої роботи обох відоств вказану ініціативу вдалося реалізувати та уже 21 січня ц.р. спрямувати кошти на ДП «Львіввугілля».

Нагадаємо, що 12 січня 2016 року т.в.о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко поінформував, що за листопад заборгованість із заробітної плати працівникам ДП «Львіввугілля» становить 58 млн. гривень при місячному фонді заробітної плати 93-95 млн гривень. Заробітна плата сплачується до 20 числа поточного місяця за попередній місяць.

Довідково
Постанову «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на поповнення обігових коштів або збільшення статутних фондів вугледобувних підприємств для погашення заборгованості із заробітної плати працівникам, що утворилася на 1 січня 2016 року», Уряд схвалив на засіданні 13 січня 2016 року.
Розроблений Міненерговугілля проект постанови Кабінету Міністрів України прийнято відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України.
Цією постановою затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на поповнення обігових коштів або збільшення статутних фондів вугледобувних підприємств для погашення заборгованості із заробітної плати працівникам, що утворилася на 1 січня 2016 року.
Департамент вугільно-промислового та торфодобувного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості повідомляв, що кошти на покриття боргів перед працівниками державних шахт, видобуток яких є збитковим, уже другий рік не фінансуються з бюдтежу.
В ухваленому в останні дні минулого року Державному бюджеті України на 2016 рік закладено можливість використати 500 млн. грн. на погашення боргів вугледобувних підприємств. Для цього необхідно в максимально стислі строки підготувати відповідну документацію, робота над цим ведеться з перших днів року.
Департамент нагадує, що єдиним способом уникнути проблем з появою боргів перед шахтарями є зростання ефективності роботи підприємств, збільшення видобутку та вихід на беззбитковість їх роботи.


Друк   E-mail