Міненерговугілля виступає за чесні і прозорі правила гри на ринку нафтопродуктів

Таку думку висловив Міністр Володимир Демчишин під час наради з питань ціноутворення на ринку нафтопродуктів та якості нафтопродуктів, яка проведена 22 січня під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка. Володимир Демчишин повідомив, що за тиждень основні учасники ринку зменшили вартість бензину 95-го та 92-го в середньому на 50 копійок, дизельного пального – на 1 грн.

На нараді йшлося про необхідність виключно ринковими методами встановити чесні і прозорі правила гри на ринку нафтопродуктів. Зокрема, наголошено, що у формуванні ціни на нафтопродукти основними компонентами є ціна на нафту та валютний курс.

Також учасники наради підтримали вимогу щодо дотримання ринкових підходів і конкуренції на ринку, оскільки чим більша конкуренція, тим, відповідно, менший вплив на ціну.

За підсумками наради доручено провести перевірку роботи учасників ринку щодо певних зловживань та порушень законодавства. Про результати розслідування буде проінформовано в другій половині лютого.

У нараді також взяли участь Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Юлія Ковалів, Голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв, Голова ДФС Роман Насіров, Перший заступник Голови Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Нагадаємо, минулого тижня Міністр Володимир Демчишин провів зустріч із операторами ринку нафтопродуктів з тим, щоби запровадити виключно ринковий підхід у формуванні цін на нафтопродукти вже в роздрібній мережі реалізації.


Друк   E-mail