Міністр Володимир Демчишин у складі делегації на чолі з Президентом України Петром Порошенком відвідав Рівненську АЕС

До складу делегації входили також перший віце-президент - технічний директор ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков, народний депутат від Рівненщини Василь Яніцький, голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков.

З роботою Рівненської АЕС гостей ознайомив генеральний директор РАЕС Павло Павлишин.
Відповідно до програми візиту, делегація відвідала відкритий розподільчий пристрій 750 кВ, який був у грудні підключено до новозбудованої повітряної лінії електропередачі «Рівненська АЕС – підстанція «Київська», яка є стратегічним об’єктом для нашої держави.

За словами Президента, всього за два роки Україна вийшла на «фантастичний результат», незважаючи на агресивні дії Росії. «Я вас вітаю. Ця зима була першою зимою, коли, незважаючи на те, що росіяни нам повністю перекрили газ, поставили ціну на газ на 30 відсотків нижче, ніж європейська спотова ціна, і Україна знайшла в собі сили сказати «ні, дякуємо». Така поведінка по відношенню до нас – і через агресію, і через економічну блокаду, і через ембарго, яке вони запровадили, – вимагає специфічного ставлення. Але на коліна вони нас не поставлять вже, і ми це твердо знаємо», – заявив Глава держави.

Крім того, Президент відзначив рішучі кроки із збільшення частки атомної енергетики в енергетичному балансі країни. «Тільки рік тому доля атомної енергетики складала 48% і невпинно падала. Менше ніж за рік ми наростили її з 49% до 56%», – сказав Петро Порошенко.
Президент особливо акцентував на тому, що запуск лінії електропередач Рівненська АЕС – підстанція Київська дозволив не тільки здешевити електроенергію та зробити українську енергетику більш конкурентоздатною, але дозволив забезпечити енергетичну безпеку Києва та Київської області, зменшити споживання дорогоцінного енергетичного вугілля.

Президент також зазначив значення атомної енергетики для забезпечення безперешкодної роботи енергетичної системи. Він підкреслив, що цієї зими не було віялових відключень електроенергії, не дивлячись на побоювання і прогнози багатьох політиків.

Глава держави високо оцінив роботу керівництва станції. «Зараз ми переконалися, що все працює. Працює на відмінно, з гарним ступенем безпеки. Впевнений в тому, що реформи промислового сектору, конкурентоздатність економіки мають починатися з енергетики. Дві складових – енергетика та конкурентоздатний інвестиційний клімат дають можливість нам залучати інвестиції. Те, що ви зробили, це є величезна перемога», – наголосив Петро Порошенко.

Гості разом із Президентом відвідали виробничий майданчик підстанції ВРП-750 кВ, побували у машинному залі Блока №4, ознайомилися з роботою блочного щита керування та зустрілися з колективом станції.

Під час зустрічі було наголошено на важливості атомної енергетики, яка забезпечує індустріальну основу та енергетичну безпеку нашої країни, а також відзначено високопрофесійну роботу колективу РАЕС. «На сьогоднішній день Київ отримує дешеву електроенергію Рівненської та Хмельницької атомних електростанцій і не палить дороге енергетичне антрацитове вугілля. Це – дякуючи вам», – звернувся до персоналу станції Президент.

За повідомленням прес-служби РАЕС та Адміністрації Президента України http://www.rnpp.rv.ua/
http://www.president.gov.ua/news/reformi-v-energetici-zabezpechuyut-energetichnu-nezalezhnist-36684


Друк   E-mail