Міненеговугілля: у проекті Концепції Енергетичної стратегії ключове місце приділено споживачеві та захисту його прав

Про це повідомив директор Департаменту стратегічного планування та європейської інтеграції Михайло Бно-Айріян під час презентації брошури «Чому Енергетичне Співтовариство важливе для мене?», проведеної 3 лютого в Українському кризовому медіа-центрі. Він наголосив, що робота над проектом зазначеної Концепції завершується, і в найближчий час документ буде подано на розгляд Кабінету Міністрів України.
За його словами, досі всі розглядали питання ринків, ринкового споживання, і мало хто думав про споживача. «Зараз Міненерговугілля змінює цю парадигму», - запевнив М. Бно-Айріян.

Основна мета всієї роботи Міністерства, сказав він, не допомога бізнесу виробляти електроенергію чи видобувати газ, або трейдеру його продавати, а дати можливість споживачеві мати право вибору.
«Квінтесенція всіх реформ в енергетичній сфері - споживач повинен мати право вибору, а значить в кінцевому підсумку отримати якісну послугу і якісний товар», - наголосив М. Бно-Айріян.
Крім того, представник Міненерговугіллля зазначив, що на сьогодні важливо пояснити, що впроваджувані реформи дають споживачеві, звичайним громадянам та підтримав ініціативу DiXi-Груп щодо інформування населення про реформи зрозумілою мовою, адже успіх реформ значною мірою залежить від того, як вони сприймаються населенням.
Участь у презентації також узяли: Дмитро Вовк, голова Національної комісії регулювання енергетики та комунальних послуг, Наталя Бойко, радник Адміністрації Президента України, проектний менеджер реформи енергетики Національної ради реформ; Олена Павленко, президент аналітичного центру DiXi Group, Анастасія Єрмакова, менеджер проектів з європейської інтеграції DiXi Group, Євген Магльований, директор департаменту технічного регулювання енергоефективності Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.


Друк   E-mail