Держпідприємства, що перебувають у підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, протягом 2015 року збільшили загальний прибуток на 16 млрд грн

Держпідприємства, що перебувають у підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, протягом 2015 року збільшили загальний прибуток на 16 млрд грн
Про це повідомив Міністр Володимир Демчишин на засіданні парламентського комітету з питань економічної політики.
Говорячи про збільшення прибутку державних підприємств за 2015 рік, Міністр підкреслив, що це гроші, які залишилися в ринку. «Це ті кошти, що підуть на інвестиційні програми та дивіденди. Мінфіну це суттєва підтримка. Ми завжди говорили, що державні підприємства збиткові, хочу вас переконати у іншому», - сказав Міністр.

Також Міністр звернув увагу, що при правильному управлінні державні компанії енергетичного сектора можуть бути прибутковими. «Якщо подивитися ключові підприємства, які так чи інакше протягом року були під управлінням міністерства: «Укртрансгаз», «Укрнафта», «Енергоатом», «Укренерго», «Укргідроенерго», «Укртранснафта» і «Центренерго», про яке так багато говориться, то тільки ці підприємства збільшили чистий прибуток за 2015 рік на 16 мільярдів гривень», - сказав В. Демчишин.
Крім того, Міністр наголосив на важливості запровадження прозорих правил у роботі держпідприємств, що є передумовою підвищення ефективності їх роботи. «Найкращий спосіб боротися з корупцією - прозорі правила. Це принцип, який працює в Європі, і який будуємо ми. Якщо повністю запрацюють нові закони – «Про ринок газу», «Про ринок електроенергії», «Про регулятор» - ми зможемо змінити ситуацію на ринку».
Довідково: Засідання Комітету Верховної Ради з питань економічної політики відбулося 10 лютого. На засіданні розглянуто звіт Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2015 році. Участь у засіданні Комітету взяли члени Кабінету Міністрів України, голови комітетів Верховної Ради України, народні депутати України, представники засобів масової інформації. Учасники засідання констатували, що досягти вагомих результатів щодо реформування в країні можна спільними зусиллями всіх гілок влади на різних рівнях та за підсумками роботи вирішили взяти до відома звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2015 році.


Друк   E-mail