Актуальні питання відновлювальної енергетики обговорили представники німецького Фонду імені Гайнріха Бьолля та Міненерговугілля

«Для України останнім часом питання енергозабезпечення постало гостро, особливо за останні 2 роки, коли першочерговим завданням була стабілізація постачання енергоносіїв», - нагадав радник Міністра з питань енергоефективності Сергій Поровський.
Він додав, що разом із вирішенням поточних питань щодо забезпечення енергоресурсами у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості приділяють увагу довготривалій енергетичній стратегії, одними з векторів розвитку якої є енергоефективність та збільшення частки відновлювальних джерел енергії.

«Постійне зростання кількості людей [на планеті] вимагає від нас радикально переглянути не тільки енергоресурси і те, як ми їх споживаємо, але і те, з чого ми їх виробляємо», - зауважив представник Міненерговугілля.
Споживачам слід також приділяти належну увагу раціональному використанню енергетичних ресурсів, -наголосив Сергій Поровський та додав, що сьогодні енергоресурс перебуває навколо нас: це і сонце і вітер і біовідходи.
Для того, щоб реалізувати потенціал цих ресурсів і впроваджувати ощадливе ставлення до ресурсів, споживачам слід здолати певний психологічний бар’єр. Ця проблема існує не тільки у нашій країні, але і в усьому світі.
«Наша з вами відповідальність бачити цей енергоресурс, навіть не в дуже традиційних джерелах, і правильно його використовувати», - наголосив пан Поровський.
Він нагадав, що з радянських часів в Україні є потужний гідро енергетичний комплекс, а саме Дніпровський каскад, який разом з Дніпровською ГАЕС сприяє виконанню зобов’язань України за Директивою 2009/28/ЄС та Національним планом дій з відновлювальної енергетики на період до 2020р. Хоча доцільно одразу планувати і подальшу перспективу, на 2030 рік і далі, - наголошує радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.
«Слід стратегічно оцінювати як взяті на себе зобов’язання, так і потенціал використання відновлювальних та альтернативних джерел енергії України», - вважає він, адже завдяки особливостям свого розташування в Україні суттєвий потенціал мають проекти генерації енергії з біомаси, біогазу, середніх та малих ГЕС.
На відміну від сонячної та вітряної генерації виробництво енергії та тепла із біомаси, біогазу та гідрогенерації не потребує балансування. Тому вказаний напрямок розвитку має посісти чільне місце в стратегії подальшого розвитку відновлювальних та альтернативних джерел енергії України.
Голова правління німецького Фонду імені Гайнріха Бьолля Ральф Фюкс також додав, що збільшення частки відновлюваних джерел енергії та збільшення енергоеффективності – це накращий спосіб гарантувати енергетичну незалежність України та модернізувати її економіку. Він поділився з присутніми досвідом Німеччини в сфері «зеленої енергетики» та презентував переклад своєї книги «Зелена революція».


Друк   E-mail