Міністр Володимир Демчишин: ми зацікавлені у впровадженні проектів з будівництва малих ГЕС, використання геотермальної енергії та впровадженню новітніх технологій в енергетичному секторі

Під час робочої зустрічі з представниками Посольства Королівства Норвегія в Україні на чолі Надзвичайним і Повноважним послом Норвегії в Україні паном Й. Фредріксеном Міністр В. Демчишин підкреслив важливість сегменту гідроенергетики для енергосистеми України та значний потенціал для впровадження проектів з будівництва малих ГЕС. Наголосив, що на сьогодні потенціал водних ресурсів використовується на 50%, тому є зацікавленість у впровадженні нових проектів.

Міністр звернув увагу на зацікавленість у використанні геотермальної енергії у м. Генічеську Херсонської області, де з минулого року виникла проблема з постачанням газу через блокування доступу до газосховища в Криму, куди закачувався український газ. «Було б дуже цікаво використовувати геотермальні ресурси для забезпечення енергонезалежності м. Генічеська від постачання газу з території окупованого Криму», - наголосив В.Демчишин. Також Міністр запевнив, що Міністерство буде сприяти залученню експертної міжнародної допомоги для оцінки можливого геотермального потенціалу України та технологій у цій сфері.
Норвезька сторона висловила свою зацікавленість та готовність профінансувати зазначений аналіз.
Обговорено також можливості надання технічної допомоги щодо оцінки використання геотермальної енергії у м. Генічеськ.
Учасники заходу обговорили надання технічної допомоги щодо проведення аналізу законодавства, подолання бар’єрів та ризиків для залучення інвестицій, поширення інноваційних технологій і розвитку проектів з малої гідроенергетики.
У виступах норвезькі фахівці наголосили, що перевага електричної потужності малих ГЕС у простоті управління та можливостях щодо забезпечення домогосподарств, малого бізнесу та здатності забезпечувати меншу потужність. Важливий також екологічний ефект таких станцій - скорочення викидів парникових газів і локального забруднення, спричинених використанням викопних видів палива.
Також на зустрічі йшлося про використання інноваційних технологій та проведення досліджень на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу щодо покращення видобутку нафти з нафтових родовищ та подовження експлуатації родовищ.


Друк   E-mail