Олександр Светелік: найголовніше у процесі формування тарифів - захист прав споживачів

Про це наголосив Олександр Светелік на засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради, яке проведено сьогодні, 19 лютого, в Клубі Кабінету Міністрів України, де йшлося про тарифи на житлово-комунальні послуги, ціни на газ, електроенергію та заходи щодо мінімізації їх впливу на населення та бізнес.
«Громадяни України повинні знати, як формуються тарифи. Нове законодавство відкриє прозоре формування затрат галузі і формування тарифів», - наголосив О. Светелік.

Також він звернув увагу на необхідність економії енергоресурсів та впровадження заходів з енергоефективності. Щодо використання електроенергії О. Светелік зазначив, що потрібно економити в період пікових навантажень, а вночі, навпаки, збільшувати використання електроенергії з метою вирівнювання графіка споживання та можливості завантажувати потужності енергосистеми.

«На сьогодні Міненерговугілля працює над диференціацією тарифів залежно від сезону, щоб не було навантаження на населення під час опалювального періоду», - повідомив заступник Міністра та наголосив, що головне завдання – щоб усе було максимально зрозуміло для споживачів..

Окремо зупинився на питанні дотацій для населення. «Уряд хотів би зробити адресну допомогу, але це складний механізм, пов'язаний з фінансовою системою. Поки що працює задіяний через Мінсоцполітики механізм субсидій. Ми доводимо певну суму субсидій до кожного споживача, на цю суму споживачам постачається газ, а держава сплачує кошти енергопостачальним організаціям», - пояснив О.Светелік. «Ми безумовно перейдемо до адресної допомоги, але для цього потрібен час», - додав він.

Під час виступу О. Светелік наголосив на важливості роботи НКРЕКП, яка повинна виконувати своє головне завдання – захист прав споживачів.


Друк   E-mail