Міністр Володимир Демчишин провів зустріч із волинськими шахтарями

У середу, 24 лютого 2016 року Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин зустрівся з представниками шахтарських колективів Волинської області для обговорення складної ситуації щодо заборгованості із заробітної плати та інших питань поточної діяльності видобувних підприємств.

Міністр розповів, що очолюване ним відомство вживає всіх необхідних заходів для підтримки вугільних підприємств та проводить системну роботу щодо зменшення залежності шахтарів від фінансування з державного бюджету, який не передбачає прямих дотацій шахтарям.

В.Демчишин нагадав, що відомство проводить політику нарощення видобутку вугілля та оптимізації роботи вугільних шахт для покращення надходження коштів від реалізації вугільної продукції та виведення підприємств на беззбитковий рівень.

Зокрема за сприяння Міністерства відновила роботу Червоноградська збагачувальна фабрика, яка з початку лютого переробила вже 82 тис. т. рядового вугілля ДП «Львіввугілля», ДП «Волиньвугілля» та ДП «Шахта №1 «Нововолинська», і надалі нарощуватиме обсяги збагачення вугілля з шахт.

В.Демчишин зауважив, що на складах ДП «Волиньвугілля» наразі перебуває 35 тис.тонн невідвантаженого вугілля вартістю близько 16 млн грн., які могли бути спрямовані на розрахунки із шахтарями

«Якщо би це вугілля відвантажили, то у Вас були би кошти на виплату зарплати», - зауважив В.Демчишин

Міністр запевнив, що за умови збільшення обсягу відвантаження вугілля на збагачувальну фабрику підприємство отримає за нього кошти, відтак шахтарі отримають зарплатню, при цьому перші 5 млн. грн з яких можуть надійти на рахунок держпідприємства уже до кінця поточного тижня.

Додаткові 7 млн. грн будуть спрямовані на підприємство з державного бюджету на початку березня.

Довідково:

Про плани Міністерства з розвитку перспективних шахт Міністр Демчишин доповідав на початку лютого на спеціальних слуханнях з питань з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки

http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article?art_id=245086591&cat_id=35109


Друк   E-mail