Словацька сторона підтримує співпрацю з Україною з питань енергетичної безпеки та ефективного використання енергоресурсів

Представники Міненерговугілля взяли участь у дводенному заході, присвяченому розбудові спроможностей для реформи енергетичного сектору в Україні. Окремо було проведено зустріч представників Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства економіки Словацької Республіки.

Під час зустрічі обговорено тему ефективної співпраці щодо транспортування та постачання газу. Словацька сторона зазначила про підтримку інтересів України в цьому питанні. Також наголосила про спільні інтереси та підтримку щодо співпраці з питань ядерної безпеки.

Предметом розмови стало також питання комплексної підтримки та можливої технічної допомоги щодо реформи енергоефективності та впровадження відповідного законодавства в Україні.

Сторони висловили зацікавленість в обміні досвідом щодо енергетичної стратегії та структури зобов'язань державних інститутів в енергетичній сфері

Учасники зустрічі також зазначили про важливість впровадження Системи енергоменеджменту та оптимізації енергоспоживаючих систем як одних з найбільш ефективних та порівняно низькокапіталоємних заходів у секторах промисловості, ефективного використання енергоресурсів у генерації та зменшення втрат в енергосистемах.

У зустрічі взяли участь радники Міністра енергетики та вугільної промисловості України Вадим Вірченко та Сергій Поровський, Державний секретар Міністерства економіки Словацької Республіки Мірослав Оберт, головний державний радник департаменту міжнародних енергетичних відносин Мірослав Маріаш, ректор національного університету «Львівська Політехніка» професор Юрій Бобало.

Довідково:

Проект «Розбудова спроможностей для реформи енергетичного сектору в Україні» реалізується спільно з Центром глобалістики «Стратегія ХХІ» (Україна) та Дослідницьким Центром Словацької асоціації зовнішньої політики (Research Center of the Slovak Foreign Policy Association) за фінансової підтрики: SlovakAid та Visegrad Fund.

Проект покликаний сприяти обміну досвідом між словацькими та українськими партнерами в сфері реформування енергетичного сектору з особливою увагою до вдосконалення енергоефективності та використання відновлювальних видів енергії, досвід імплементації відповідного законодавства і програм ЄС, їх інтеграцію в національне законодавство та політику, а також ознайомлення з кращими практиками та успішними проектами на місцях.

Серед завдань проекту:

- покращити підготовку українських урядовців до відповідальної імплементації «Угоди про асоціацію» в сфері гармонізації національного законодавства з європейськими енергетичними директивами та особливою увагою до використання відновлювальних видів енергії, включаючи досвід інтеграції європейського законодавства в національне законодавство країн Вишеградської групи;

- покращити підготовку представників українських муніципалітетів до застосування європейського законодавства і програм, а також національного законодавства та політики Словаччини і Чеської Республіки у сфері вдосконалення енергоефективності на муніципальному рівні, досвід успішної імплементації проектів та ознайомлення з кращими з них на муніципальному рівні в Словаччині;

- підвищити знання і обізнаність громадян в Україні з політикою ЄС в сфері енергоефективності і використання відновлювальних джерел енергії на прикладі досвіду країн Вишеградської групи.


Друк   E-mail