Відновлено ефективну роботу Червоноградської збагачувальної фабрики.

Завдяки втручанню керівництва Міненерговугілля потужності збагачувальної фабрики ПАТ «Львівська вугільна компанія» відновлено після тривалого періоду нестабільної роботи.

ПАТ «Львівська вугільна компанія» - підприємство, яке дозволяє збагачувати вугілля марки «Г», що видобувається державними шахтами Західного регіону. Більшість акцій підприємства належить приватному інвестору, менша частина – державі.

(Збільшену версію малюнка можна переглянути тут)

Зупинка роботи підприємства наприкінці минулого року спричинила проблеми з реалізацією вугілля, яке добувають шахтарі Львівсько-Волинського регіону. Без збагачення вугілля з державних вугледобувних підприємств ДП «Львівугілля» та «Волиньвугілля» неможливий збут на теплоелектростанції, а відтак – немає коштів для виплати заробітної платні гірникам.

Адже в бюджеті 2015 та 2016 року не передбачено вугледобувним підприємствам прямих дотацій, які би покривали різницю між ціною вугілля та собівартістю. Саме тому політика Міністерства енергетики та вугільної промисловості базується на необхідності виведення всіх вугледобувних підприємств на беззбиткову діяльність. Це передбачає:

На етапі видобутку: покращення управління, оптимізація роботи та видобутку http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article;jsessionid=47724521B68584212EBDC140217EC70C.app1?art_id=245092110&cat_id=35109

На етапі збагачення: вплив на менеджмент компанії для відновлення діяльності

На етапі спалення: прямі перемовини з власником ТЕС (Компанія ДТЕК) щодо використання вугілля, видобутого державними шахтами, та чітка позиція щодо умов приватизації ПАТ «Центренерго» - із внесенням обов’язку для нового власника використовувати вугілля, видобуте державними шахтами.

Завдяки активній позиції Міненерговугілля

- Було проведено аналіз проблем роботи ПАТ «Львівська вугільна компанія», яка фактично зупинила роботу в жовтні 2015 року і повільно відновлювала переробку протягом наступних місяців. Більшість проблем (страйки працівників, відсутність запасних частин та ремонтів, відключення електроенергії через заборгованість) були спричинені неефективними діями менеджменту
- Було здійснені кроки щодо ініціювання процедури санації підприємства, судом прийняті рішення щодо зміни керівника фабрика. Новий керівник залучив спеціалістів та фахівців для відновлення стабільної переробки вугілля
- Завдяки активній позиції нового менеджменту вдалося провести ремонт конвеєрів та закупити обладнання, необхідне для повного відновлення роботи компанії.

Усе це дозволило вже сьогодні збільшити об'єми переробки вугілля. За плановим прогнозом нове обладнання дозволить уже у квітні вийти на обсяги переробки, які спостерігались у 2011 році.

«Розблокування роботи Червоноградської збагачувальної фабрики» дозволить не лише збільшити надходження коштів для гірників та забезпечити заробітну платню працівникам підприємства. Це необхідний елемент відновлення технологічного ланцюга – від видобутку до спалення, який повинен забезпечити беззбиткову діяльність шахт регіону», - прокоментував відновлення роботи директор Департаменту вуглепромислового та торфодобувного комплексу Олександр Крук


Друк   E-mail