Підприємства енергетичної галузі наполягають на проведенні прозорих та фахових перевірок - Міненерговугілля

Підприємства енергетичної галузі, що перебувають в сфері управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості, надали пояснення щодо звинувачень, озвучених минулого тижня з боку Державної фінансової інспекції.

Розпорядження про підготовку та публікацію відповідних пояснень було надіслано Міністром енергетики та вугільної промисловості Володимиром Демчишиним минулої п’ятниці, оскільки керівники компаній не мали змоги донести позицію очолюваних підприємств під час відкритого засідання Кабінету Міністрів України.

В усіх роз'ясненнях наголошується, що результати перевірок ДФІ містять некоректні висновки, пов’язані з механістичним підходом до аналізу діяльності підприємств, який не враховує ані специфіки галузі, ані технологічних особливостей компаній генерації та передачі енергії, ані правил та регуляцій, що присутні на енергетичному ринку України.

Зокрема в компанії «УКРІНТЕРЕНЕРГО» надали вичерпні роз’яснення щодо контракту на поставку електроенергії в Крим, та поставок електроенергії з ЗФ до України в періоди дефіциту генерації.

В Компанії «ЦЕНТРЕНЕРГО» розповіли про деталі закупівлі вугілля, до якості та ціни якого не виникало претензій, а також надали інформацію про судові рішення на користь компанії в суперечках з ДФІ.

У листі компанії «УКРЕНЕРГО» йдеться про повну відповідність закупівель правилам та вимогам законодавства, зокрема тих що здійснюються за кошти міжнародних фінансових установ, а також надали розрахунки економії бюджетних коштів.

Детальні роз'яснення щодо використання коштів для будівництва об’єктів, що здійснювалися в строгій відповідності до правил енергоринку, також надіслали в компанії «УКРГІДРОЕНЕРГО»

«Ми готові надавати позицію підприємств усім заінтересованим сторонам – саме тому оприлюднюємо відповіді уже зараз. Міністерство енергетики та вугільної промисловості наполягає на максимальній відкритості діяльності підприємств галузі. Закликаємо і посадових осіб до коректного та фахового аналізу роботи – громадськість має право на отримання повноцінної, правдивої та фахово викладеної інформації про роботу державних підприємств» - зауважив Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин .

Міністр також нагадав про принципову позицію відомства щодо призначення керівників, озвучену минулого тижня https://www.facebook.com/596163803802777/photos/a.596232880462536.1073741830.596163803802777/965774540175033/?type=3&theater:

Усі керівники підприємств енергетичної галузі, що входять в топ-50 державних корпорацій країни, повинні пройти через фаховий та незалежний конкурс. Цей конкурс необхідно оголошувати якомога швидше і бевідносно до величини компаній. Отримати підтримку конкурсної комісії потрібно і керівництву «Центренерго» і керівництву «Енергоатому» і іншим компаніям, що знаходяться в підпорядкуванні Міністерства, Кабінету Міністрів чи інших відомств.


Друк   E-mail