Міненерговугілля: жодних заходів з маневрування потужності на Южно-Українській АЕС не здійснювалося і не планується

Ситуація, що склалася на проммайданчику ВП ЮУАЕС, перебуває під контролем Міненерговугілля. За попередніми результатами, зупинки енергоблоків ЮУ АЕС були пов’язані із проблемою системи якості при проведенні ремонтних робіт.
Водночас протягом цього тижня в мережі Інтернет та в соціальних мережах активно розповсюджувалася інформація , що аварійні зупинки енергоблоків № 1 та № 2 начебто були пов’язані зі спробами здійснити заходи з маневрування потужності енергоблоків і, як результат цього, виникла аварійна ситуація, пов’язана з використанням палива виробництва «Westinghouse».

Міненерговугілля офіційно повідомляє:
1. Ніяких робіт та заходів з регулювання потужності енергоблоків на ВП «Южно-Українська АЕС» не здійснюється та не планується здійснювати у будь-якій перспективі.

2. Ніякі інциденти з паливом виробництва «Westinghouse» не мали місце на сьогодні, а враховуючи всі заходи з безпеки експлуатації зазначеного палива, які здійснені на АЕС України, вважаємо, що будь-які аварійні ситуації виключені в майбутньому.

3. Щодо усіх аварійних ситуацій, які склалися з енергоблоками ЮУ АЕС станом на 23.03.2016 , проводиться ретельне розслідування. Порушення, що сталися, не впливають на роботу реакторної установки та не несуть в собі жодної загрози зовнішньому середовищу та населенню.


Друк   E-mail