Ветерани енергетики побували на Чорнобильській АЕС

Серед учасників поїздки – енергетики від НАЕК Енергоатом, НЕК«Укренерго», ПАТ «Київенерго», які раніше працювали на Чорнобильській АЕС, брали безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії, забезпечували постачання, організовували побут ліквідаторів, а також члени Громадської ради при Міненерговугілля України, представники Міністерства.

Учасники заходу побували в містах Чорнобилі, Прип’яті, оглянули територію станції, вшанували героїв, які віддали життя під час боротьби з атомом, відвідавши пам’ятний меморіальний комплекс на території Чорнобильської АЕС. Також проведено екскурсію до музейної кімнати, де учасники поїздки послухали цікаву розповідь про історію будівництва станції, колишні плани щодо її добудови, про ймовірні причини катастрофи, а також за допомогою макета ознайомилися з призначенням будівель, розташованих на об’єкті, та оглянули макет четвертого енергоблоку , яким він був до аварії.
Серед важливих об’єктів на території станції – завод з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ), промисловий комплекс по поводженню з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ) і сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу (СВЯП-2), яке зараз будується,
Вразила енергетиків і арочна споруда, монтаж якої завершується, - нове укриття над четвертим енергоблоком. Спільний з іноземними інвесторами проект укриття – конфайнмент - має високотехнологічну та інноваційну основу та впроваджується спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку. Розробником і генеральним підрядником проекту є французький концерн NOVARKA. Будівельні роботи виконують європейські та українські фахівці.
Укриття має стати найбільш екологічно безпечною системою. Згідно з проектом, вона буде представляти собою міцну сталеву конструкцію заввишки 108 метрів, довжиною 150 метрів і шириною 257 метрів, в якій буде розташований технологічний корпус і допоміжні споруди. Змонтоване укриття за допомогою домкратів, а потім цією конструкцією буде накритий існуючий саркофаг 4-го енергоблока.
Учасники поїздки поділилися спогадами, враженнями, а також висловили думки щодо важливості дотримання всіх вимог безпеки під час використання атомної енергії в мирних цілях.
Поїздку ветеранів енергетики організували з метою вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у рамках заходів, передбачених Указом Президента України від 14.12.2015 № 702 «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», та згідно з планом заходів, затверджених наказом Міненерговугілля від 17.02.2016 № 93, за сприяння ДП «НАЕК «Енергоатом», ГО «Всеукраїнська Рада ветеранів праці енергетики» та Міненерговугілля України.
Нагадаємо, 19 березня на Чорнобильській АЕС побував Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Васильович Демчишин. http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article?art_id=245095643&cat_id=35109
Основною метою візиту В.Демчишина було вивчення можливостей промислового майданчика ЧАЕС для використання в інтересах ядерно-промислового комплексу України. Насамперед, це стосується виробництв щодо поводження з радіоактивними відходами (РАВ) та відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП).


Друк   E-mail