Збільшення частки атомної енергії у енергобалансі держави - це цілеспрямована державна політика, і ми закликаємо не допустити її зриву через різні спекуляції, - Міненерговугілля.

Близько 5 млрд гривень склала економія минулого року завдяки цілеспрямованій роботі Міністерства енергетики та вугільної промисловості спільно з операторами енергетичного ринку зі збільшення частки порівняно дешевої атомної енергії в балансі виробництва. Минулого року вона збільшилась з 49% до 56%, і саме це дозволило зекономити вугілля для найдорожчої – теплової – генерації, а відтак – стримати зростання тарифів для населення та промисловості.
Про це повідомили в Департаменті ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля України.

«Досягнути такого результату ми змогли завдяки низці заходів, серед них – системна робота з оператором НЕК УКРЕНЕРГО щодо завантаження атомних енергоблоків, а також завдяки сталому проходженню ОЗП минулого та поточного року. Таку ж тенденцію ми очікуємо і у 2016 році, зокрема завдяки введенню в експлуатацію лінії РАЕС-ПС «Київська», - зазначив директор департаменту Сергій Єрмак.
Максимальне сприяння атомній генерації, що повністю перебуває в державній власності, є частиною стратегії Міністерства з посилення енергонезалежності та допомагає знизити залежність енергосистеми від дорогої теплової генерації. Це також сприяє зменшенню залежності від дефіцитного антрацитового вугілля.
«Звісно, усі заходи зі збільшення виробітку на АЕС перебувають під пильним наглядом спеціалістів, які відповідальні за безпеку експлуатації – і на рівні міністерства, і на рівні регулюючих органів. На цьому доводиться наголошувати регулярно, адже напередодні 30-ї річниці аварії на ЧАЕС з’являється спокуса спекуляцій на темі безпеки, аби зупинити позитивну для країни тенденцію», - зауважив Сергій Єрмак.
Так він прокоментував розповсюдження некоректної інформації щодо начебто впровадження на постійній основі маневрування потужністю атомних енергоблоків АЕС України.
Насправді на сьогодні триває лише планомірний процес визначення можливості впровадження механізму добового маневрування потужностями АЕС, який був розпочатий 10 років тому у зв’язку із значними коливаннями споживання електроенергії протягом доби при дефіциті маневрових потужностей, наслідком чого можуть стати віялові відключення споживачів електроенергії, і має на меті, в першу чергу за умови забезпечення ядерної безпеки та необхідної модернізації блоків, збільшення виробітку атомної генерації і зняття існуючих балансових обмежень із видачі потужності.


Друк   E-mail