Без спільних та узгоджених дій усього Уряду та Парламенту ми не зможемо наростити видобуток власного газу, - Володимир Демчишин

Міненерговугілля продовжить послідовно впроваджувати політику збільшення видобутку газу, і першочергове завдання на цьому етапі – консолідація зусиль урядових установ та депутатів. Про це заявив Володимир Демчишин сьогодні у Києві.
«Мені шкода, що за моєї відсутності Кабмін без обговорення відмінив ухвалене раніше рішення «Про затвердження плану заходів щодо збільшення видобутку природного газу в Україні». Адже в цьому плані було накреслено чіткі напрямки консолідації дій урядовців та депутатів для збільшення енергонезалежності держави», - заявив Володимир Демчишин.

За словами Демчишина, Міністерство вноситиме цей план на обговорення повторно, як і низку інших підзаконних актів та законопроектів, покликаних зняти бар'єри для видобувної галузі. Адже саме неузгодженість дій центральних та місцевих органів влади, надмірна зарегульованість процедур отримання дозволів на відкриття родовищ разом з неефективною політикою щодо ренти призводить до того, що український видобуток падає, незважаючи на нагальну потребу в заміщенні імпорту власними енергоносіями.
«Видобуток газу падає вже кілька років саме через зарегульованість. Маючи трильйон кубометрів запасу, ми видобуваємо лише 20 мільярдів кубометрів на рік. Наша мета – переламати тенденцію і вже через 5 років довести рівень видобутку до 27 мільярдів. Це – гроші, які ми не заплатимо за імпорт, з яких ми отримаємо ренту і які створять нові робочі місця. Але для цього ми маємо працювати злагоджено», - наголосив Міністр Демчишин.
Міністр нагадав, що першочерговими заходами в плані визначено підготовку змін до законодавства, що уможливить дерегуляцію у сфері видобутку, спрощення процедур та передачу повноважень з видачі спеціальних дозволів на користування надрами, що містять енергетичні корисні копалини, до повноважень Міненерговугілля, як це передбачено рішенням РНБОУ від 6 травня минулого року.
http://www.rnbo.gov.ua/documents/400.html
Нагадаємо, що політику Міністерства енергетики та вугільної промисловості у сфері активізації видобутку газу Міністр представив у Києві два тижні тому
http://mpe.kmu.gov.ua/minugol/control/uk/publish/article?art_id=245096472&cat_id=35109


Друк   E-mail