Міненерговугілля Прес-центр НОВИНИ Енергоефективність - це не тільки скорочення споживання у побутовому секторі, але передусім раціональне використання енергоресурсів економікою загалом, включно із промисловістю та генерацією тепла та електрики - Мінен

«Енергоефективність означає не лише скорочення споживання енергоресурсів у бюджетній сфері та ЖКГ, але також належний облік фактичного споживання усіма групами споживачів. Енергоефективність передбачає оптимізацію використання енергоресурсів у процесі генерації та передачі мережами, в т.ч. шляхом зменшення втрат у цих мережах», - зазначив Сергій Поровський, радник Міністра енергетики та вугільної промисловості під час експертного обговорення питань енергоефективності під час круглого столу «Енергоефективність – порятунок українців при зростанні тарифів»

Сергій Поровський пояснив, що у питаннях енергоефективності в Україні необхідно працювати у кількох напрямках одночасно. Передусім, слід скорочувати втрати при виробництві, транспортування енергоресурсів, зокрема електроенергії, а також стимулювати зміну поведінки споживачів. Саме це сприятиме комплексному енергозаощадженню. Так, оптимізація роботи ТЕС та ТЕЦ дозволить скоротити використання первинного енергоресурсу на 30 % за рахунок коротко- та середньо-строкових заходів енергоефективності.

«Це, звісно, потребує капіталовкладень. Але насамперед слід провести енергоаудити та впровадити систему енергоменеджменту, що дозволить визначити, які заходи з енергоефективності будуть мати максимальний економічний та системний ефект», - зазначає Сергій Поровський

Стимулювання скорочення споживання енергоресурсів споживачем та оптимізація роботи систем, що споживають енергію в промисловості повинні розглядатись у комплексі з подальшим розвитком сектору генерації, - переконаний радник МІністра енергетики,
Такі заходи мають включати одночасно індивідуальну енергоефективність споживачів та загальну ефективність системи по країні у цілому, а розуміння потреб споживача та потреби у додаткових енергоресурсах дозволять оптимізувати роботу ПЕК. Крім цього слід активно шукати невикористані потужності, більш дешеві можливості генерації, зокрема в атомній енергетиці.

«Ось нещодавно запустили лінію Рівненська АЕС – ПС Київська. Це одразу дозволило покращити постачання електроенергії до Київського регіону», - зазначив Сергій Поровський.

Загалом, - відмічає С.Поровський, - для споживача важливо розуміти практичне значення реалізації реформи енергоефективності:

1) На особистому рівні – скорочення використання енергоресурсів при тому ж рівні задоволення потреб споживання (приклад більш ефективні прилади /лампочки). Для цього потрібен 100% облік споживання: електроенергії, газу а також тепла. Аби споживач міг контролювати способи використання ресурсів та бачити завдяки чому він може сплачувати менше.
2) На системному рівні - зменшення втрат при генерації та у розподільчих мережах має знижувати навантаження на тариф.
3) На загальноекономічному рівні – правильно реалізовані заходи з енергоефективності будуть підвищувати конкурентоздатність у промисловості та знижувати енергоємність ВВП.

«Енергоефективність є частиною нової енергетичної стратегії, яка розробляється Міненерговугілля. Міністерство також активно працює з Держенергоефективності та Мінрегіонбудом над законом про енергоефективність згідно Директиви 2012/27/ЄС», - відмітив С.Поровський.


Друк   E-mail