Завершився XV Всеукраїнський конкурс "Молодь - енергетиці України 2015": відкритий конкурс молодих вчених та енергетиків"

Підсумки конкурсу засвідчили зростання інтересу молоді до енергетичної галузі, бажання стати учасниками реформ та зробити внесок у модернізацію паливно-енергетичного комплексу. На Конкурс, що тривав упродовж 2015 року, подано 88 робіт.

Відзначення переможців конкурсу, роботи яких оцінені фаховою експертною комісією, проходило в актовій залі Національного університету «Київський політехнічний інститут».

На початку заходу учасники наголосили на необхідності глибоких знань, відповідальності енергетиків за безпеку роботи об’єктів та переглянули фільм про аварію на Чорнобильській АЕС з нагоди 30-річчя катастрофи. Пам’ять ліквідаторів масштабної аварії, які пішли із життя, вшанували хвилиною мовчання.

Міненерговугілля України постійно сприяє у проведенні Конкурсу, адже галузь потребує висококваліфікованих і обізнаних спеціалістів.

Учасників заходу привітали від Міненерговугілля України, від ГО «Рада ветеранів праці енергетики» ветерани Тамара Потєхіна (ПАТ « Київенерго»), Костянтин Вощинський (ПАТ «Укргідроенерго»), Ярослав Громко (ПАТ «Центренерго»), Георгій Кривоблоцький (Дніпровська ЕС НЕК «Укренерго»). Від професорсько-викладацького складу молодих енергетиків привітали професор Любов Кєсова та декан теплоенергетичного факультету Євгеній Письменний.

Вітаючи молодь, Герой України Семен Поташник поділився спогадами про будівництво електростанцій, розповів про важливість розбудови енергетичного комплексу та його модернізації, а також наголосив на готовності енергетиків старшого покоління передавати досвід для молодих фахівців.

Довідково:

Мета конкурсу полягає в широкому залученні молоді до вирішення проблем паливно-енергетичного комплексу (ПЕК) України; підвищенні техніко-економічних показників роботи ТЕС, АЕС та інших енергетичних об’єктів ПЕК; покращенні екологічних показників роботи енергоблоків; впровадженні нових енергозберігаючих та екологічно чистих технологій; підвищенні ефективності видобутку, підготовки та спалювання вітчизняного вугілля; розробці пропозицій щодо стратегії розвитку енергетики України.

Основні завдання конкурсу: залучення молодих фахівців сфери енергетики, молодих вчених, провідних фахівців НАН України, вищих навчальних закладів, інститутів, енергетичних компаній і організацій Міністерство енергетики та вугільної промисловості , громадських науково-технічних об’єднань України енергетичного спрямування до вирішення проблем у галузі охорони довкілля, енергозбереження та підвищення економічності та надійності енергетики України. Під час конкурсу широке коло учасників матиме можливість надати пропозиції щодо впровадження нових екологічно чистих технологій в енергетику, використання, відтворення та збереження природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки функціонування ПЕК, ефективного використання енергії у виробництві, енергозбереження, а також запровадження моніторингу стану навколишнього середовища.

Конкурс проводиться у номінаціях:

1. Паливно-енергетичні ресурси,

2. Теплова енергетика,

3. Атомна енергетика,

4. Нетрадиційні відновлювальні джерела енергії,

5. Електроенергетика,

6. Екологія в енергетиці,

7. Енергозбереження та енергоменеджмент,

8. Енергобезпека,

9. Економіка енергетики.


Друк   E-mail