Міністр Ігор Насалик та Надзичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі обговорили напрямки подальшої співпраці в енергетичній сфері

Ігор Насалик поінформував японських колег про перші кроки на посту Міністра та наголосив, що підтримка профільного Комітету Верховної Ради України сприятиме у вирішенні важливих питань щодо створення вільного ринку газу, електроенергії та вугілля. Також повідомив, що вже внесено до Верховної Ради України законопроект «Про ринок електричної енергії», що є важливим кроком на шляху реформування енергетичного сектору.

Ігор Насалик зазначив, що результати недавньої поїздки Президента України Петра Порошенка до Японії ще раз засвідчили зацікавленість України та Японії у взаємовигідній співпраці. «Ми бачимо партнерів, які готові брати участь у розвитку енергетичних програм на теренах України», - наголосив він.

Міністр також запевнив про націленість на впровадження реформ. За його словами, вже наступного вівторка на засіданні Національної ради реформ буде представлено напрями реформування енергетичного комплексу. «Формування прозорих ринків за європейськими стандартами все-таки відбудеться», - наголосив І. Насалик.

Міністр закликав японських колег до подальшої участі в інвестиційних проектах та наголосив, що українська сторона зацікавлена в реалізації спільних проектів, спрямованих на модернізацію обладнання енергетичних об’єктів України.

Щодо участі японських колег у реалізації «Демонстраційного проекту із заміни парової турбіни» на Трипільській ТЕС Міністр висловив сподівання на якнайскорішу практичну реалізацію проекту та зазначив: «Ми створимо комфортні умови для демонстрації технологічних можливостей вашої країни».


Друк   E-mail