"Реформи, зокрема в українському газовому секторі, дозволять інтегрувати його в єдиний європейський енергетичний простір", - Ігор Насалик під час зустрічі з Директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янезом Копачем

Міністр Ігор Насалик 25 квітня зустрівся з Директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янезом Копачем.

Під час зустрічі Міністр подякував за постійну підтримку, яка надається з боку Секретаріату Енергетичного Співтовариства у реформуванні енергетичного комплексу нашої країни, а також зазначив, що протягом останнього року Україна активно здійснювала заходи, спрямовані на реформування енергетичної галузі, і вже досягла значних результатів.

Ігор Насалик запевнив, що курс на реформування енергетичного сектору нашої країни буде незмінним: «Міненерговугілля продовжуватиме здійснювати заходи, спямовані на євроінтеграцію та виконання наших зобов’язань в Енергетичному Співтоваристві».

 

Міністр повідомив, що ініціював на засіданні Уряду розгляд питання про внесення законопроекту «Про ринок електричної енергії» до Верховної Ради України, і  наразі законопроект перебуває на розгляді в Парламенті. Також висловив сподівання на допомогу з боку Секретаріату Енергетичного Співтовариства у супроводі цього документа у стінах Парламенту та координацію розробки та прийняття вторинного законодавства.

Щодо реформ у газовому секторі Міністр зазначив: «Ці заходи ми розцінюємо як елемент підвищення енергетичної безпеки нашої країни.Реформи, зокрема в українському газовому секторівкінцевому підсумкудозволятьінтегрувати його вєдиний європейський енергетичнийпростір».

За словами Міністра, однією із ключових реформ є розділення НАК «Нафтогаз України». «У суботу ми подали до Секретаріату доопрацьовану модель відокремлення реструктуризації НАКу з урахуванням застережень, які прозвучали в ході слухань у Відні 14 березня цього року», - повідомив І. Насалик та висловив сподівання  на оперативне опрацювання Секретаріатом Енергетичного Співтовариства пропонованої Міненерговугілля моделі на відповідність  європейському законодавству.

«Ми прагнемо до демонополізації ринку та створення передумов для приходу нових гравців, тоді як вертикальна інтеграція, яка, звичайно, матиме найбільшу капіталізацію, негативно впливає на конкуренцію на ринку», - наголосив Ігор Насалик.


Друк   E-mail