Ігор Насалик подякував ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС

Теплу зустріч з учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з нагоди 30-річчя трагедії Міністр Ігор Насалик провів 26 квітня в актовій залі Міненерговугілля.

Міністр звернувся до учасників заходу із словами подяки за мужність, виявлену під час ліквідації наслідків катастрофи: «Сьогодні хочу низько схилити голову перед людьми, які, знаючи, на що вони йдуть, ставали на захист нашого з вами життя».

Ігор Насалик, говорячи про виявлений героїзм, зазначив, що людина пізнається в екстремальних ситуаціях: «Люди, які не могли подумати, що стануть героями, саме в цій ситуації виявили самовідданість – і пожежники, і військовослужбовці, і енергетики».

Нагадав Ігор Насалик і про подвиг близько 400 гірників, які в небезпечних умовах виконали унікальну роботу щодо створення штольні під фундаментом 4-го енергоблоку діаметром 1,8 метра та проклали тунель довжиною 136 метрів, під яким були проведені комунікації та залізничні рейки під реактор.

Міністр наголосив на необхідності впровадження заходів для підвищення безпеки атомної генерації, щоб подібне лихо не повторилося.

Під час зустрічі ліквідаторам аварії вручено подяки та пам’ятний знак з нагоди 30-річчя Чорнобильської трагедії.

Учасники заходу поділилися спогадами про події 30-річної давнини. Багато цікавих фактів повідомили колишні керівники - генеральний директор «Київенерго» Л. Сосюкін та директор Київського правобережного підприємства електричних мереж «Київенерго» С. Ігнатенко. Від ГО «Рада ветеранів праці енергетики» виступив С. Поташник.


Друк   E-mail