Нам потрібні системні реформи для енергетичної безпеки країни, - Ігор Насалик

«Міністерство зберігає курс на проведення глибоких і системних реформ, спрямованих на підвищення рівня енергетичної безпеки, конкуренції, захисту прав споживачів та євроінтеграцію», - заявив Ігор Насалик під час зустрічі з представниками Єврокомісії в Україні.

Ігор Насалик обговорив з європейськими колегами напрямки подальшої співпраці в енергетичній сфері. Зокрема, окреслив стратегічну мету в роботі Міненерговугілля, якою є вчасне і якісне виконання зобов’язань перед Енергетичним Співтовариством в рамках Третього енергетичного пакету та сприяння Програмі МВФ в енергетичному секторі.

Також І. Насалик акцентував на необхідності законодавчих рішень та повідомив, що вже на першому засіданні Уряду прийнято два важливі законопроекти, що стосуються створення ринку газу та електроенергії. Крім того, триває активна робота спільно з профільним Комітетом Верховної Ради України щодо проекту Закону про Регулятор, законопроектів про ринок вугілля та про розкриття інформації у видобувних галузях. «З 33 необхідних підзаконних актів до Закону України «Про ринок природного газу» 30 вже підготовлено для внесення до Верховної Ради України», - зазначив Міністр.

У ході розмови Ігор Насалик окреслив бачення Міненерговугілля щодо реформування НАК «Нафтогаз України». «За основу ми розглядаємо, що газотранспортні мережі мають бути відділені від бізнесу видобування газу та його продажу. Ця ідеологія пряма і зрозуміла», - зазначив Міністр.

«Розраховую на вашу підтримку позиції Міністерства щодо реформування НАК «Нафтогаз», - звернувся Ігор Насалик до європейських колег.

Очільник Міненерговугілля запевнив представників Єврокомісії у надійності України як транзитера газу: «Для Україна і надалі одним із пріоритетів є виконання зобов’язань з постачання газу до Європи, оскільки це є частиною енергетичної безпеки».


Друк   E-mail