Вугільні шахти потребують нового обладнання, - Ігор Насалик на брифінгу в м.Червоноград

Спілкуючись із журналістами, Ігор Насалик говорив про необхідність забезпечення вугільних шахт новим обладнанням, оскільки те, на якому працюють гірники, давно застаріле. «Безпека праці шахтарів має бути на першому місці», - наголосив Міністр.

Також І. Насалик повідомив, що на модернізацію вугільних шахт ДП «Львіввугілля» виділили 8 млн грн з державного бюджету, що дасть можливість збільшити видобуток вугілля та перейти на беззбитковий режим роботи.

Міністр зупинився також на питанні збуту вугілля. Зокрема повідомив, що Україна планує суттєво наростити експорт електроенергії. Уже підготовлено відповідний проект проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про експорт електроенергії» з метою забезпечення збалансованої роботи Об’єднаної енергетичної системи України, збільшення завантаження генеруючих потужностей, зростання попиту на вугільну продукцію, а також сприяння роботі енергоблоків АЕС у базовому режимі.

«Якщо документ буде прийнято, ми розпочинаємо масово, у великій кількості експортувати електроенергію. Спочатку буде відновлено експорт у Білорусь, Молдову та в Польщу», – повідомив І. Насалик.

За його словами, три роки тому Україна отримували 700 мільйонів доларів надходжень до бюджету від експорту електроенергії. При зростанні експорту електроенергії, переконаний Міністр, буде додатково використано 3 млн тонн вугілля газової групи.


Друк   E-mail