Наш уклін героям!

Сьогодні ми відзначаємо День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З минулого року Україна приєдналася до європейських країн у відзначенні Дня пам’яті та примирення, адже настав час віддати належну шану всім без винятку борцям, які наближали велику Перемогу.

Варто нагадати, що на території України було проведено 29 із сімдесяти шести операцій Другої світової війни. Більш як 7 млн українців у складі різних армій воювали у Другій світовій війні проти нацистської Німеччини та її союзників. Кожний другий із них загинув у боях, половина учасників бойових дій повернулася додому інвалідами. Понад 2,5 млн були нагороджені радянськими та західними медалями і орденами, 2 072 з них стали Героями Радянського Союзу.

Серед цих Героїв є й енергетики, один із яких, Микола Степанович Ірха, зі своїм кулеметом «Максим» із безперервними боями пройшов більше двох тисяч кілометрів від Десни до Ельби. І саме такі самовіддані герої наближали мить Перемоги.

Війна – це горе і кров, це зруйновані міста і села та знищені культурні цінності, це скалічені долі мільйонів людей. Втрати України у Другій світовій війні, за підрахунками дослідників, становили 42% від союзних! Тільки героїзм простого солдата, мужність і самопожертва стали вирішальними у нерівній битві.

Сьогодні висловлюю вдячність ветеранам та учасникам війни, усім, хто боровся з фашизмом. Низький уклін Вам за незрівнянний подвиг у боротьбі з нацизмом! Щира вдячність солдатським удовам, дітям війни, на плечі яких ліг тягар відбудови країни у повоєнний час.

На жаль, і сьогодні в Україні неспокійно. Сучасні українські воїни мужньо відстоюють нашу з вами свободу, беруть приклад з ветеранів, визволяючи міста на Сході України. Уроки історії свідчать: для перемоги потрібне єднання і велике бажання разом будувати соборну, вільну і сильну Україну. Без сумніву, і в нинішній боротьбі ми неодмінно переможемо.

З нагоди Дня Перемоги бажаю ветеранам доброго здоров’я, довгих і щасливих літ життя, а нам і нашим дітям – миру, злагоди і світлого майбутнього.

Міністр Ігор Насалик


Друк   E-mail