Досвід Великобританії у процесі реформування енергетичної галузі є цінним для України, - Ігор Насалик

Про це зазначив Міністр Ігор Насалик під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним послом Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.
Ігор Насалик анонсував проведення 26 травня Міжнародного конгресу «Енерго Весна 2016», де буде презентовано програму розвитку паливно-енергетичного комплексу, зокрема й стратегії розвитку вугільної галузі, та запросив до участі в цьому заході.

На думку Міністра, без закону про ринок вугілля розвивати галузь складно. Міністр поділився планами щодо проведення реформ, наголосивши, що вугільні підприємства не можуть існувати за рахунок держаних дотацій: «Перший шлях – це підняття цін на енергетичне і газове вугілля до європейських цін, другий – ми все-таки прийняли рішення фінансування програми реструктуризації неперспективних вугільних шахт, а друга частина, велика частина – це ті шахти, які ми збираємося готувати до приватизації». Також повідомив, що для інвесторів будуть створені привабливі умови, щоб вони могли організувати хороший якісний бізнес в Україні. За словами Міністра, частину шахт планують залишити в державній власності. «Є незначна частина – ми залишаємо на цьому етапі високорентабельні шахти, які мають прибуток, для енергетичної безпеки нашої країни», - зазначив І. Насалик.
Міністр поінформував про кроки Міненерговугілля із впровадження реформ та виконання зобов’язань перед міжнародними фінансовими інституціями, серед яких успішними є встановлення єдиної ціни на газ, підготовка та внесення до Верховної Ради України законодавства, необхідного для створення ринку газу та електроенергії, а також Закону про регулятор. «Під час зустрічі з МВФ відзначено, що з питань законодавства у сфері енергетики немає жодної невиконаної позиції», - зазначив Ігор Насалик.
Серед проблемних питань, як і гальмують роботу ПЕК, Міністр назвав заборгованість у структурі Міністерства. «Це тромби, які не дають розвиватися, і які потрібно терміново розблокувати», - наголосив Міністр.
Британська сторона запевнила у готовності допомогти, щоб Україна могла рухатися вперед як незалежна держава. Зокрема, напрямками можливої допомоги можуть стати питання реструктуризації вугільних підприємств, соціальної адаптації шахтарів у процесі реструктуризації шахт, приватизації підприємств, боротьби з корупцією та інші.


Друк   E-mail