Україна цінує постійну підтримку з боку Уряду Німеччини задля посилення енергетичної безпеки України, - Ігор Насалик

Міністр подякував Уряду Німеччини за постійну підтримку у посиленні рівня енергетичної безпеки України та запевнив, що Міненерговугілля продовжить курс на проведення глибоких та системних реформ, що спрямовані на розвиток конкуренції, захисту прав споживачів та євроінтеграцію.

ТакожІгорНасаликповідомив про основністратегічнізавдання на 2016 рік, яківінпрезентував 26 травня на Енергетичномуфорумі «Енерго Весна 2016».Одне з найпершихзавдань - реструктуризація НАК «НафтогазУкраїни». «Без руйнуваннямонополій, якою є НАК «НафтогазУкраїни», ми до ринковихвідносинпідійти не можемо», - наголосивМіністр. А такожрозповів про планищодоінтеграції до енергосистемикраїн ЄС, добудовиенергоблоків №3 та №4Хмельницької АЕС, поновленняекспортуелектроенергіїтощо.

Ігор Насалик відзначив системну роботу, яка наразі триває для реалізації спільного з Урядом Федеративної Республіки Німеччина та Кредитної установи для відбудови (KfW) проекту «Підвищення ефективності передачі електроенергії (Модернізація підстанцій), метою якого є підвищення рівня безпеки, надійності та ефективності постачання електроенергії шляхом реабілітації підстанцій. Окремо також подякував німецькій стороні за готовність розширити та поглибити співробітництво у сфері підвищення рівня ядерної безпеки та захищеності АЕС України.Крім того, Міністр наголосив на важливості співпраці для диверсифікації джерел та шляхів постачання енергоресурсів з метою підвищення рівня енергетичної незалежності нашої країни. Також нагадав про презентовану під час конгресу «ЕнергоВесна 2016» так звану «криву незалежності». «На сьогодні мивпроваджуємо декілька пілотних проектівщоб оцінити можливості наших містСпільна дія - енергоефективність та збільшення видобуткуприведуть до того, що Україна через 4,5 роки не буде імпортувати газ ні з Європині з Росії», - зазначив Міністр.

Ще одним важливим, за словами Міністранапрямком роботи є енергозбереження. «Економія лише у сфері енергозбереження може становити 50-70%.Енергозберігаючий бізнесякий може давати до 30% рентабельностіможе бути цікавим для інвесторів», - зауважив Ігор Насалик.

Щодо перспектив подальшої співпраці в енергетичному секторі Міністр зазначив: «Я більш ніж переконаний, що політична мотивація рано чи пізно відійде, і енергетичні ринки будуть виходити виключно  з економічних позицій».


Друк   E-mail