Колегія Міненерговугілля визначила шляхи поліпшення роботи вугільної галузі

9 червня Міністр Ігор Насалик провів засідання колегії Міненерговугілля України. У колегії взяли участь представники Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента, народні депутати та представники профспілок.

Учасники засідання розглянули питання про стан справ у вугільній галузі, про стан промислової безпеки та охорони праці на підприємствах вугільної промисловості, а також заслухали звіти керівників державних підприємств та самостійних шахт.

Під час виступу голова колегії Ігор Насалик зазначив, що питання роботи вугільної галузі внесено для розгляду як таке, що потребує нагальних конкретних рішень. «Потрібні не точкові рішення, а вибудувати систему взаєморозрахунків, щоб забезпечити безперебійну роботу шахт», – наголосив очільник Міненерговугілля.

Окремо Міністр звернув увагу на низку негативних тенденцій, які призводять до зниження ефективності діяльності підприємств вугільної галузі. Та зауважив про необхідність контролю за використанням наявних виробничих потужностей, фінансових ресурсів та станом реалізації продукції. За його словами, важливим напрямком роботи є виконання планових завдань та зменшення витрат на виробництво продукції, що дозволило б вивести підприємства на беззбиткову діяльність.

Директор Департаменту вугільно-промислового комплексу Анатолій Корзун проаналізував стан справ у вугільній галузі, окресливши ситуацію в цифрах. Зокрема, наголосив, що галузь потребує змін, реформування, нових підходів до роботи для забезпечення країни енергоносіями та створення належних умов праці гірників.

Під час обговорення представники профспілки виступили з позиції абсолютної підтримки дій Міністерства щодо розв’язання накопичених проблем та наведення ладу на підприємствах галузі. Керівники вугільних підприємств наголосили про необхідність сприяння з боку Міністерства у вирішенні питань відвантаження вугілля. Вони також мали змогу висловити свої думки з приводу дій Уряду та надати пропозиції до проекту рішень.

Про готовність сприяти у розв’язанні проблем заявили також голова НКРЕКП Д.Вовк та народні депутати. Зокрема, Дмитро Вовк повідомив про готовність до конструктивного діалогу у вирішенні питань заборгованості підприємств за енергопостачання. Своєю чергою народний депутат України М. Бондар заявив про повну підтримку Міненерговугілля з питань законодавчого унормування подальшої роботи галузі.

За підсумками засідання колегія прийняла жорсткі рішення проаналізувати результати роботи галузі та вжити заходи для усунення недоліків. Також вирішено спільно з керівниками вугледобувних підприємств врегулювати проблеми відключень шахт від мереж постачання електроенергії та упорядкувати взаємовідносини з енергопостачальними компаніями. У рішеннях також наголошено про потребу системного контролю за дотриманням законодавства та виконанням галузевої угоди, необхідність розроблення програм енергозбереження та зменшення витрат невиробничого характеру.

Крім того, у своїх рішеннях колегія приділила значну увагу питанням виконання планових завдань, програми проведення розкривних і підготовчих виробок, а також запобіганню травматизму на підприємствах галузі та посиленню відповідальності керівників за роботу підприємств.


Друк   E-mail