Міністр Ігор Насалик бере участь у засіданні Групи Енергетичного Співтовариства з енергетичної політики

10 червня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик взяв участь у засіданні Групи Енергетичного Співтовариства з енергетичної політики, яке проходить у м. Дюрштайн-Вахау (Австрія). В рамках заходу І. Насалик також провів двосторонню зустріч із Директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янезом Копачем.

Учасники Засідання серед іншого обговорили зміни, запропоновані Секретаріатом до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, а також питання адаптації законодавства ЄС.

Ігор Насалик підкреслив роль Секретаріату в наданні технічної допомоги у питаннях імплементації європейського енергетичного законодавства. Окремо було зауважено, що пропоновані зміни мають бути узгоджені із зобов’язаннями України, взятими відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Також, вони мусять бути збалансовані додатковими можливостями доступу до джерел фінансування проектів у галузі енергетики та охорони навколишнього середовища, реалізації інфраструктурних проектів, що становлять спільний інтерес.

Українська сторона заявила про підтримку зусиль Секретаріату щодо залучення Договірних Сторін у глобальний режим з боротьби проти зміни клімату. «Енергетичне Співтовариство та зобов’язання, взяті Сторонами в його рамках, вже зараз є одним з найвпливовіших факторів зменшення викидів парникових газів у Договірних Сторонах. В цьому контексті ми всіляко підтримуємо продовження цього курсу», – запевнив Ігор Насалик .

Окрім того, українська сторона запропонувала розробити справді мотивуючий, стимулюючий та заохочувальний механізм покращення виконання зобов’язань в рамках Договору.

У суботу, 11 червня, учасники заходу продовжать роботу. Зокрема, під час третьої сесії буде зроблено огляд співробітництва Договірних Сторін та Секретаріату Енергетичного Співтовариства протягом десяти років. Також планується обговорити питання щодо технічної допомоги Секретаріату (підготовки законопроектів), пропозиції щодо поліпшення підготовки інституційних зустрічей та багатостороннє співробітництво в енергетичному секторі.


Друк   E-mail