Україна та США обговорили напрямки співпраці на шляху досягнення енергоефективності

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик взяв участь у зустрічі Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з Міністром енергетики США Ернестом Монізом у м. Вашингтон у рамках робочого візиту урядової делегації до Сполучених Штатів Америки у середу, 15 червня.

Сторони обговорили плани Уряду на шляху досягнення енергетичної незалежності України, і зокрема завдання з диверсифікації постачання енергоносіїв та реформування енергетичного сектору.

Українська сторона поінформувала про перші кроки Уряду у цьому напрямку. Так 1 травня Уряд запровадив єдину ринкову ціну на газ, що сприятиме подоланню корупції у газовій сфері, стимулюватиме збільшення власного видобутку вуглеводнів та досягненню енергоефективності.

Також під час зустрічі йшлося про розвиток атомної та альтернативної енергетики, а також плани щодо використання потенціалу гідроенергетики. Зокрема, частку гідроенергетики може бути збільшено з 8,5% до 15,5% у балансі вироблення електроенергії у країні.

Окремо сторони обговорили необхідність модернізації та реструктуризації українських шахт, а також зусилля України щодо реформи НАК «Нафтогаз України».

Прем'єр-міністр подякував уряду Сполучених Штатів Америки за підтримку в енергетичній галузі. Своєю чергою представники Міністра енергетики США запевнили у готовності підтримувати Україну та співпрацювати у напрямках досягнення нашою країною енергоефективності.


Друк   E-mail