У Тегерані Україна та Іран розглянули можливості щодо реалізації проектів із постачання сирої нафти до країн східноєвропейського регіону

Міністр Ігор Насалик у Тегерані (Ісламська Республіка Іран) зустрівся з Міністром нафти Ірану Біджаном Зангане.

Зустріч пройшла в рамках робочої поїздки до Ісламської Республіки Іран, яка відбулась з 31 липня по 2 серпня. У ході зустрічі йшлося про актуальні питання співпраці в енергетичній сфері.

Зокрема, Ігор Насалик порушив питання про постачання іранських енергоносіїв до України для переробки на українських нафтохімічних підприємствах. Також обговорено питання щодо транспортування енергоносіїв до країн ЄС, і зокрема Литви, Польщі, Чехії та Словаччини.

Іранська сторона висловила готовність до реалізації проектів із постачання сирої нафти до країн східноєвропейського регіону. Що стосується міжнародних газотранспортних проектів, Міністерство нафти Ірану розглядає можливість участі в них виключно з погляду економічних чинників, зважаючи на перевищення пропозиції над попитом на ринку природного газу.

Крім того, Іранська сторона із зацікавленням сприйняла пропозиції української делегації щодо участі вітчизняних підприємств у розвитку енергетичної інфраструктури Ірану, зокрема будівництві підземних сховищ природного газу, спорудженні та модернізації вже існуючих компресорних станцій, збільшенні потужності внутрішньої газотранспортної системи Ірану.

За результатами перемовин досягнуто домовленостей щодо утворення робочої групи експертів, яка впродовж 30 днів опрацює можливості впровадження найбільш перспективних проектів із зазначених напрямків.

Також на рівні міністрів відбулися консультації між представниками вітчизняних підприємств обох країн. Результатом консультацій стало підписання Меморандуму про співробітництво з Іранської організацією «Міжнародна компанія промислового розвитку» щодо створення спільного імпортно-експортного підприємства у сфері енергетики.

Фахівці українських державних підприємств братимуть участь у будівництві теплоелектростанцій та модернізації електромереж на території Ірану

Це питання обговорив Міністр І. Насалик під час зустрічі з Х.Чітчіяном, яка проведена у рамках поїздки до Ісламської Республіки Іран.

Також під час розмови йшлося про перспективи участі українських державних підприємств у будівництві теплоелектростанцій та модернізації електромереж на території Ірану.

Ігор Насалик поінформував про досвід та можливості українських державних компаній у проектуванні, спорудженні, технічному обслуговуванні та оновленні електростанцій, у тому числі й іранських ТЕС «Рамін» та «Ісфаген». Також повідомив, що наразі український Уряд опрацьовує питання щодо створення спеціального фонду, метою якого має стати цільове фінансування українсько-іранських проектів.

Своєю чергою Х. Чітчіян запросив Українську сторону до участі в державних програмах Ірану з розвитку енергетичної інфраструктури. При цьому зауважив, що спільні українсько-іранські підприємства отримають фінансову та технічну підтримку з боку іранського уряду.


Друк   E-mail