Міністр Юрій Продан та Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Оттінгер у Брюсселі обговорили широке коло питань забезпечення енергетичної безпеки України та ЄС

З 24  по 25 липня ц.р. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан здійснив робочий візит до Брюсселя, у рамках якого зустрівся з Віце-президентом ЄК, Комісаром ЄС з питань енергетики Гюнтером Оттінгером.

Під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань забезпечення енергетичної безпеки України та ЄС, у тому числі в контексті припинення поставок російського газу в Україну та можливості відновлення тристоронніх консультацій між Україною, ЄК та Росією з газових питань.

Відбувся обмін думками щодо подальшої взаємодії з метою організації реверсних поставок газу з країн Євросоюзу в Україну. 

Окрема увага була приділена проведенню міжнародної конференції, присвяченої обговоренню проблематикиреформування енергетичного сектору України.

Сторони домовилися утворити робочу групу з метою оперативної взаємодії з газових питань. Україна та ЄвропейськаКомісія також домовилися розпочати роботу для спільного моніторингу потоків природного газу територією України. Для цьогонайближчим часом буде підписано відповідний документ.

Сторони підтвердили налаштованість на подальшу активну співпрацю з метою забезпечення належного рівняенергетичної безпеки та дотримання принципу солідарності.

 


Друк   E-mail