Юрій Продан: українська газотранспортна система готова забезпечувати транзит газу до країн Європи

19 серпня  в Міненерговугілля  відбувся брифінг Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана та Міністра економіки Словацької Республіки Павола Павліса.

Юрій Продан під час брифінгу наголосив, що за підсумками зустрічі зроблено ще один крок до підвищення енергетичної безпеки Європи. «З моменту припинення постачання російського газу в Україну наша держава підтвердила, що є надійнимитранзитером газу до Європи. Проте надійність поставок на сьогодні залежить виключно від Газпрому», - наголосив Ю. Продан.

Також Ю. Продан зазначив, що Україна може отримувати від 8 до 10 млрд куб. метрів газу, що з урахуванням реверсних потоків з територій Польщі та Угорщини може забезпечити для

України понад 50% потреб імпортованого газу. Міністр відкинув будь-які можливі звинувачення щодо несанкціонованого відбору Україною природного газу та нагадав, що у 2009 році за 20 днів січня Україна поставила до Європи на 28 млн куб. метрів газу більше, ніж отримала від Росії.

Міністр підкреслив, що з 16 серпня 2014 року оператор української газотранспортної системи ПАТ«УКРТРАНСГАЗ» спільно з «Eustream a.s.» розпочали тестові поставки природного газу зі сторони Словаччини та висловив готовність до подальшої співпраці в рамках європейського законодавства.

Павол Павліс, виступаючи, висловив сподівання на продовження співпраці з Українською стороною.

Також Юрій Продан та Павол Павліс відповіли на запитання словацьких та українських ЗМІ.

 


Друк   E-mail