Вугільні підприємства працюють стабільно, без перебоїв і зупинок

Про це повідомив Перший заступник Міністра енергетики і вугільної промисловості України ЮрійЗюков під час брифінгу в прес-центрі Кабінету Міністрів України.  У ході виступу, Юрій Зюковпоінформував журналістів про роботу вугільних підприємств в умовах нестабільної ситуації. Перший заступник Міністра зазначив, що наразі всі державні підприємства працюють стабільно, у плановому режимі. 

Юрій Зюков озвучив журналістам ряд заходів, що направленні на розвиток вугільної галузі.

 

Зараз ми працюємо над програмою розвитку вугільної галузі з точки зору її реформування. Робота спрямована на те, щоб вивести шахти на беззбитковість упродовж 4-5 років», - заявив Перший заступник Міністра.

Він наголосив, що у цьому процесі серйозно вивчається світовий досвід реформування вугільної промисловості.

За його словами, за останній період уже вдалося здійснити ряд кроків і вивільнити суттєві кошти, які спрямовуються як на розвиток вугільних підприємств, так і на соціальне забезпечення шахтарів.

 Юрій Зюков запевнив,  що своєчасно виплачується зарплата і на тих шахтах, які перебувають сьогодні в реструктуризації, – а це близько 7 тис. робітників, заробітний фонд яких складає 198 млн. грн.

Продовжується реалізація програм, спрямованих на забезпечення стабільності: введено жорсткий контроль якості вугілля, яке відвантажується споживачам; вперше за останні 5 років розпочата через ГП «Вугілля України» реалізація сортового вугілля, в тому числі і на експорт -  понад 30 тис. тонн (35 млн. грн.) в місяць; укладено прямі контракти з металургійними комбінатами, усунувши посередників; проведена робота зі світовими металургійними компаніями в частині забезпечення їх українським вугіллям і залучення іноземних інвестицій тощо. Ці заходи дозволили збільшити вартість реалізації вугілля із 600 грн. до 900 грн., що дає можливість до кінця року отримати понад 500 млн. грн.

 «Тому ті заходи, які ми запланували, дають нам впевненість у тому, що шахти будуть працювати, шахтарі будуть добувати вугілля і матимуть стабільну роботу. Без вугілля Україні неможна. І Уряд зробить все зі своєї сторони, щоб шахтарі це відчували і могли спокійно та впевнено працювати», - підсумував Юрій Зюков.


Друк   E-mail