Коментар Міністра енергетики та вугільної промисловості Ю. Продана щодо результатів останнього раунду тристоронніх переговорів (Україна/ЄС/РФ) з питання постачання російського природного газу в Україну та до країн ЄС

Українська сторона високо цінує намагання Європейської Комісії досягти проміжного порозуміння між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» до ухвалення відповідних рішень Стокгольмського Арбітражу.

Українська сторона бачить вирішення неузгоджених питань, розглядаючи їх та формуючи компромісне рішення в рамках пакету, а саме:

- «очищення» питання ціни на природний газ від політичної (некомерційної) складової шляхом формування ціни на природний газ виключно на ринкових принципах на основі домовленостей між господарюючими суб'єктами та закріплення їх у відповідному господарському договорі (шляхом внесення до існуючого договору або укладання нового);

- погодження графіків розрахунків за природний газ, що постачався у минулі періоди, а також умов розрахунків, графіків та умов постачання газу у наступні періоди (у т. ч. умова «бери або плати», покриття пікових навантажень тощо)

- приведення у відповідність до законодавства ЄС та України («третій енергетичний пакет») угоди щодо транзиту російського газу до країн ЄС. Це гарантуватиме як надійне постачання природного газу від ВАТ «Газпром» до європейських споживачів, так і усунення існуючих дискримінаційних обмежень по відношенню до оператора ГТС України, і, як наслідок забезпечення вільного доступу НАК «Нафтогаз України» до європейських газових ринків.

Під час переговорів, що відбулися 26 вересня, Українська сторона не отримала прийнятної пропозиції з російського боку за цим пакетом.


Друк   E-mail